Szkoła Podstawowa nr 12

im. Mariana Batki w Łodzi

Pedagog

Beata Stefańska
gabinet nr 204a

Godziny pracy:
poniedziałek: 10-15
wtorek: 12-17
środa: 10-14
czwartek: 10-14
piątek: 9-13

Psycholog

Anna Zielińska
gabinet nr 234

Godziny pracy:
poniedziałek 9:00-13:00
wtorek 13:00-17:30
czwartek: 13:00-17:30

WAŻNE INFORMACJE ADRESY I TELEFONY PORADY


Aktualności

Jak wspierać nastolatka część 2

Dobre praktyki dla Rodziców PRYWATNOŚĆ Pamiętaj, że podobnie jak Ty, Twój nastolatek ma prawo do prywatności. Daj mu przestrzeń, szanuj niezależność i intymność. Jeśli nie ma wyjątkowo ważnych powodów, nie przeszukuj jego rzeczy, nie sprawdzaj maili, itp.   USAMODZIELNIANIE Proporcjonalnie do dojrzałości dziecka, pozwól mu decydować w sprawach, które jego dotyczą. Nie da się nauczyć samodzielności przez wymaganie jedynie posłuszeństwa. Unikaj nadopiekuńczości i przesadnej kontroli. Nie wymuszaj na dziecku, aby realizowało […]

Można zadbać o  pracę mózgu u dzieci  i młodzieży uczącej się

Mózg to najważniejszy narząd w naszym ciele. Profilaktyka jest tu bardzo istotna, a wśród niej właściwe odżywianie, czyli dieta odpowiednia dla mózgu (szczególnieu dzieci i młodzieży rozwijającej się i przy dużym wysiłku intelektualnym). Ważne jest, aby cały organizm miał jak najlepsze składniki do budowy nie tylko mózgu,  też innych własnych  komórek, tkanek, struktur, płynów. Jakie pokarmy spożywać, aby mieć zdrowy i sprawnie działający mózg? Potrzebna […]

PODZIĘKOWANIE OD PCK

Pani pedagog i Opiekun Szkolnego koła PCK w SP 12  Beata Stefańska  odebrała podziękowanie dla naszej szkoły od dyrektora Łódzkiego Oddziału Okręgowego Polskiego Czerwonego Krzyża. Podziękowanie za współpracę, aktywne uczestnictwo w projektach PCK oraz wspieranie działań w duchu Czerwonego Krzyża. Podziękowanie za akcje i zbiórki charytatywne, a także za wspólne krzewienie idei wolontariatu i pomagania osobom potrzebującym.

Niebieska Olimpiada 2023

22 kwietnia 2023r podczas Dni Otwartych i Kociego Pikniku odbyły się Niebieskie Igrzyska. Kwiecień ma kolor niebieski i z tej okazji nasza szkoła przyłączyła się do ogólnopolskiego wydarzenia będącego częścią obchodów Światowego Dnia Świadomości o Autyzmie oraz Światowego Miesiąca Wiedzy na Temat Autyzmu. W Igrzyskach uczestniczyli uczniowie z klas I-III wybrani przez wychowawców jako reprezentacja. Wsparcie w pokonywaniu kolejnych dyscyplin młodszym kolegom i koleżankom okazali wolontariusze z starszych klas. Czuwali […]

Gry komputerowe w życiu dzieci i młodzieży

Gry komputerowe w życiu dzieci i młodzieży Wszyscy obserwujemy, jak cyfrowy świat coraz bardziej wnika w życie dzieci i staje się ich codziennością. Gry komputerowe  stanowią powszechną formę spędzania czasu wolnego przez uczniów. Rozrywka ta nie tylko się nie nudzi, ale staje się bardzo atrakcyjna dla młodego odbiorcy. Gry cyfrowe  pozwalają doświadczyć wiele fascynujących przygód w wirtualnym świecie,  niezwykle silnych przeżyć, emocji  i wrażeń. Są oczywiście […]

Kwiecień miesiąc dla autyzmu – Niebieskie Igrzyska w SP 12

Światowy Dzień Autyzmu został ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w celu rozpowszechnienia wiedzy na temat zaburzenia uznanego za jeden z najpoważniejszych problemów zdrowotnych na świecie. W Polsce i na świecie kwiecień ma kolor niebieski. Jest to Miesiąc Wiedzy na Temat Autyzmu – National Autism Awareness Month. Od 2008 roku na całym świecie 2 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. W ramach obchodów Światowego Dnia Świadomości Autyzmu chcąc wesprzeć osoby w spektrum i ich rodziny nasza […]

Strona: