im. Mariana Batki w Łodzi

środa: 9:10-13:00

WAŻNE INFORMACJE ADRESY I TELEFONY PORADY

Herbatka na piątkę

Herbatka dla ucznia, czyli profilaktyka z kuchennej szafki 😊😊😊 Składniki herbatki są tak dobrane, że mają  korzystne działanie szczególnie dla  osób uczących się i przy  dużym wysiłku intelektualnym. Polecamy ją więc naszym uczniom, przede wszystkim  z klas ósmych, których czekają egzaminy. Może to będzie herbatka „na piątkę”?

Dla ósmoklasistów

Zespół specjalistów z Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej nr 4  przygotował krótki poradnik „Jak sobie radzić ze stresem przed egzaminem” . Zachęcamy do przeczytania i skorzystania ze wskazówek i porad. Życzymy powodzenia. (Aby zapoznać się z tekstem- czytaj dalej i kliknij w tytuł.)

„Łódź przeciw przemocy”

Przemoc łamie podstawowe prawa człowieka.  Możesz powiedzieć STOP i zwrócić się o pomoc.  Epidemia koronawirusa i związany z nią przymus odosobnienia zintensyfikowały zjawisko przemocy domowej, jak wynika z najnowszych doniesień medialnych. Izolacja społeczna, przebywanie na niedużej powierzchni, niepewność finansowa oraz nasilający się lęk o przyszłość zdecydowanie wzmagają to zjawisko.

Bezpieczeństwo dziecka w sieci

Szanowni Państwo, z Ogólnopolskiego Raportu Badań Społecznych (2019) wynika, że rodzice nie zdają sobie sprawy ze skali cyberprzemocy. 15,8% rodziców wie, że ich dziecko doświadczyło przemocy słownej w internecie. Tymczasem 48,8% nastolatków twierdzi, że było ofiarą agresji słownej w sieci. „Nie zagub dziecka w sieci” – Kampania Ministerstwa Cyfryzacji służąca bezpieczeństwu dzieci w sieci.

Strona: