im. Mariana Batki w Łodzi

środa: 9:10-13:00

WAŻNE INFORMACJE ADRESY I TELEFONY

„Łódź przeciw przemocy”

Przemoc łamie podstawowe prawa człowieka.  Możesz powiedzieć STOP i zwrócić się o pomoc.  Epidemia koronawirusa i związany z nią przymus odosobnienia zintensyfikowały zjawisko przemocy domowej, jak wynika z najnowszych doniesień medialnych. Izolacja społeczna, przebywanie na niedużej powierzchni, niepewność finansowa oraz nasilający się lęk o przyszłość zdecydowanie wzmagają to zjawisko.

Bezpieczeństwo dziecka w sieci

Szanowni Państwo, z Ogólnopolskiego Raportu Badań Społecznych (2019) wynika, że rodzice nie zdają sobie sprawy ze skali cyberprzemocy. 15,8% rodziców wie, że ich dziecko doświadczyło przemocy słownej w internecie. Tymczasem 48,8% nastolatków twierdzi, że było ofiarą agresji słownej w sieci. „Nie zagub dziecka w sieci” – Kampania Ministerstwa Cyfryzacji służąca bezpieczeństwu dzieci w sieci.

Strona: