Uczniowie klasy 6a, wraz z opiekunami, udali się w dniach 11 – 12 czerwca 2026 roku na wycieczkę do Gdańska.
Zwiedzaliśmy Zamek Krzyżacki w Malborku, który jest wpisany na Listę Dziedzictwa UNESCO. Potem pojechaliśmy do Krynicy Morskiej, gdzie aktywnie spędzaliśmy czas m.in. na plaży i na boisku. Kolejnego dnia dotarliśmy do celu naszej wycieczki – Gdańska. Obejrzeliśmy niezwykłe Muzeum II Wojny Światowej, zwiedzaliśmy centrum miasta. Potem pojechaliśmy do Sopotu, gdzie spacerowaliśmy i wygrzewaliśmy się w słońcu na molo. Wróciliśmy niewyspani, ale szczęśliwi.
Dnia 10 października 2025 r. klasa 6a, wraz z opiekunami, udała się na wycieczkę do Jaskini Raj. Jest ona jedną z najbardziej znanych atrakcji turystycznych Gór Świętokrzyskich i jedną z najpiękniejszych jaskiń krasowych naszego kraju. Zobaczyliśmy skupiska stalaktytów o unikatowym na skalę światową zagęszczeniu. Spacerowaliśmy po Rezerwacie Kadzielnia, który wchodzi w skład Geoparku Świętokrzyskiego UNESCO. Podziwialiśmy również ruiny zamku w Chęcinach. Wzbogaceni o wiedzę historyczną i geograficzną, ze śpiewem na ustach, wróciliśmy w świetnych nastrojach.
Dnia 4 grudnia 2024 r. klasa 5a wraz z opiekunami udała się do Pałacu Herbsta. W drodze do muzeum przeszliśmy przez tereny należące do imperium Scheiblerów. W parku Źródliska podziwialiśmy dęby liczące 200 lat. Obejrzeliśmy budynki na Księżym Młynie, na które składają się m.in. dawne osiedle robotnicze, przędzalnia, remiza straży pożarnej, szkoła i sklep. Zespół urbanistyczny Księżego Młyna jest zabytkiem architektury przemysłowej.
Po spacerze dotarliśmy do Pałacu Herbsta, gdzie w sali balowej odbyliśmy warsztaty dotyczące pałacowych manier. Dowiedzieliśmy się co zdradzało brak dobrego wychowania w XIX i na początku XX wieku, czego powinni wystrzegać się kobieta i mężczyzna aspirujący do miana damy i gentelmana. Poznaliśmy kilka zasad pochodzących z ówczesnych poradników i podręczników savoir-vivre i je przećwiczyliśmy.
Po warsztatach zwiedziliśmy wnętrza pałacu wraz z panią przewodnik. Czas wycieczki upłynął nam szybko, w miłej, kulturalnej atmosferze.

Dnia 14 listopada 2024 roku klasa 5a, wraz z wychowawczynią i Panią pedagog, udała się do EC1. Uczniowie wzięli udział w laboratoriach:
– Uzbrojone oko, czyli zobaczyć mikroświat,
– Od chromu do manganu, czyli kolorowy świat chemii.
Potem poszliśmy przeprowadzać kolejne doświadczenia z zakresu optyki, akustyki, produkcji energii. Obejrzeliśmy pokaz dotyczący zasad działania różnych typów silników oraz mapping turbogeneratora. Sprawdziliśmy promieniowanie różnych przedmiotów licznikiem Geigera, prześwietliliśmy nasze bagaże promieniami rentgenowskimi, sprawdziliśmy jak nas widać w kamerze termowizyjnej itd. Samodzielne poznaliśmy osiągnięcia cywilizacyjne oraz własnoręczne odkryliśmy ich tajniki wykonując prawdziwe naukowe doświadczenia. Wróciliśmy pełni inspiracji, wrażeń i nowych pomysłów na eksperymenty.
Moi Drodzy Uczniowie
Zakończył się jeden z etapów w Waszym życiu. Dziękuję Wam za wspaniałe trzy lata wspólnej nauki i zabawy, wspólnie przeżywanych radości i smutków. Życzę Wam powodzenia w klasie czwartej, radości uczenia się. Wspaniałego czasu zdobywania wiedzy, rozwijania swoich pasji i zainteresowań, niesłabnących sił w osiąganiu sukcesów oraz wspaniałej zabawy wśród kolegów i koleżanek.
