Szkoła Podstawowa nr 12

im. Mariana Batki w Łodzi

Klasa VA

Kolejne sukcesy Ady…

Z radością informujemy o kolejnych sukcesach naszej koleżanki Adrianny Zawadzkiej.  30 maja szkoła tańca Ady Base Dance Academy, wzięła udział w ogólnopolskich zawodach Poland of Dance, gdzie Formacja, w której tańczy Ada Zawadzka zajęła 2 miejsce w kategorii do lat 14, Mini Formacji Ady udało się zdobyć 4 miejsce, a wraz z koleżanką w duecie zdobyły brązowy medal, zajmując 3 miejsce w kategorii Junior do lat 14.
Dodatkowo Formacja Ady uzyskała nagrodę specjalną Grand Prix całych zwodów, za najlepiej przygotowaną choreografię.
13 czerwca 2026 roku odbyły się ostatnie zawody w sezonie, w których brała udział szkoła tańca Ady.
Podczas tych ogólnopolskich tanecznych potyczek Flash pod Katowicami, Ada zdobyła złoty medal w duecie z koleżanką, brązowy medal w kat solo open, złoty medal z mini formacją oraz srebrny medal z formacją. Jesteśmy pod wrażeniem i serdecznie gratulujemy. BRAWO:)

Nasi recytatorzy…

W kończącym się roku szkolnym reprezentanci naszej klasy Aleksandra Siarkowska i Marcel Rusin brali udział w kilku konkursach recytatorskich. Z radością informujemy o ich sukcesach. Ola zdobyła wyróżnienie w Międzyszkolnym XIX Turnieju Recytatorskim „Poezja sercu bliska. Dialog poetów”. Marcel również otrzymał wyróżnienie w V Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim „W garncu literackich wzruszeń”. Ponadto Marcel zajął II miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Czytelniczym. Brawo:)

Sukcesy taneczne Adrianny Zawadzkiej

Serdecznie gratulujemy sukcesów tanecznych Adriannie Zawadzkiej, uczennicy klasy 5a!

W dniach 12 i 13 kwietnia klub Ady brał udział w Mistrzostwach Polski IDO (International Dance Organization), gdzie Ada zajęła 5 miejsce w Polsce w bitwach tanecznych hip-hop do 12 lat, 8 miejsce w Polsce w duecie z koleżanką z klubu oraz uplasowała się na 16 miejscu w Polsce w hip-hop solo do lat 12.

Natomiast w dniach 17-19 kwietnia klub Ady Base Dance Academy, prezentował się na Międzynarodowych Zawodach World of Dance w Krakowie, gdzie formacja Kids, w której tańczy Ada, zajęła 5 miejsce.

Opowiadania z ziarenkiem prawdy

        

Klasa IIIa została w środę, 17 października, zaproszona  BM w Łodzi (Filii Nr 53) na spotkanie autorskie. Gościem Dyskusyjnego Klubu Książki była Justyna Bednarek, dziennikarka i pisarka, autorka kilkudziesięciu książek dla młodszych czytelników, z których największą  popularność zyskały „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek”, „Kury z grubej rury”, „Lenek i podróż”,  a także opowiadania z serii  „Czytam sobie”.   Pani Justyna Bednarek zdradziła uczestnikom spotkania sekret powstawania jej opowieści-  jest nim ziarenko prawdy zasadzone i kiełkujące  w wyobraźni autorki. Okazało się, że wśród uczestników spotkania jest wielu miłośników  twórczości pani Justyny Bednarek, którzy przynieśli ze sobą własne książki jej autorstwa i mogła rozwinąć się dyskusja o ukrytych w nich ziarenkach prawdy.

Radosny powrót :)

„Jak to dobrze, że możemy się spotykać w szkole, a nie na zdalnym nauczaniu”.

Powtarzaliśmy sobie nawzajem – na pierwszej po kwarantannie – lekcji religii.

Radosny powrót najmłodszych uczniów naszej Szkoły uwidocznił się  sporą ilością prac  konkursowych związanym ze zbliżającymi się

obchodami Świąt Bożego Narodzenia.

Dzieci z wielkim entuzjazmem prezentowały wykonane przez siebie prace przed kolegami i koleżankami z klasy:)

Wszystkie kartki zostały umieszczone na wystawie.

Klasa 1a wyróżnia się ogromną chęcią podejmowania wszelkich prac plastycznych oraz udziału w scenkach

co przedstawiają umieszczone poniżej zdjęcia.

Zapraszam do obejrzenia galerii:)

(więcej…)

Strona: