Nasze Świetliczaki biorą udział w zajęciach kreatywnej ART-Kropki, gdzie zwykła plastyka staje się morzem indywidualnych pomysłów.
Zapraszamy do Naszej Świetlicowej Galerii. Prace autorstwa Naszych wspaniałych Pierwszaków.
Anna Odziemek
| Dziś w naszej klasie obchodziliśmy wyjątkowe Święto Alfabetu, które stało się prawdziwą ucztą pomysłowości i nauki. Uczniowie przygotowali własne wersje alfabetu, wykorzystując różnorodne materiały plastyczne – od kolorowego papieru, aż po elementy przestrzenne. Dzięki bogatej wyobraźni twórców powstały plakaty, książeczki, gry edukacyjne, makiety i wiele innych form, które nie tylko prezentowały alfabet w ciekawy sposób, ale również zachęcały do zabawy i nauki. Okazało się, że alfabet można przedstawić na różne sposoby. Były to: | ![]() |
Tyle pomysłów zrodziło się, aby utrwalić kolejność liter w alfabecie!
Całość wydarzenia była pełna radości, a sala lekcyjna zamieniła się w kolorową galerię pomysłów. Święto Alfabetu pokazało, że nauka może być twórcza i inspirująca. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego wyjątkowego dnia!
|
|
Raz literki w abecadle chciały się zabawić
i kłóciły się zajadle,
jak by się ustawić.
A krzyczało: – Chcę być pierwsze!
ale B nie chciało,
C i D zgubiły wiersze,
E pod stół wleciało.
O toczyło się, toczyło, aż w kałamarz wpadło.
tak o miejsce się kłóciło całe abecadło.
Nagle słychać głosik Anki:
„Cicho mi w tej chwili!
Marsz literki do czytanki jak was ustawili!
Wanda Chotomska
|
11 listopada obchodzimy jedno z najważniejszych świąt narodowych – Narodowe Święto Niepodległości. W tym roku przypada 107. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości po 123 latach zaborów. Z tej okazji w naszej szkole odbył się uroczysty apel, podczas którego uczniowie przypomnieli najważniejsze wydarzenia historyczne prowadzące do odzyskania wolności. Wspólnie odśpiewaliśmy hymn narodowy, a uczniowie klas ósmych przedstawili swój spektakl składający się z wierszy oraz przejmujących i wzruszających scen. Wspaniale wybrzmiały legionowe pieśni zaśpiewane przez Tuzinki. Była to doskonała okazja do refleksji nad wartością niepodległości oraz dumy z bycia Polakiem.


Jedno życzliwe słowo lub gest,
może zmienić cały dzień.
Uczniowie klas pierwszych wyruszyli w niezwykle piękną podróż do krainy empatii, życzliwości i otwartości na potrzeby swoje i innych. W tym roku szkolnym dołączyliśmy do pierwszej edycji Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego „Latający Plecak Życzliwości”. Misja programu jest niezwykle ważna, odpowiadająca problemy dzisiejszego świata.
Głównym celem projektu „Latający Plecak Życzliwości” jest wspieranie rozwoju emocjonalnego i społecznego dzieci w młodszym wieku szkolnym poprzez systematyczne działania oparte na empatii, uważności, współpracy i budowaniu relacji. Inicjatywa ma na celu uwrażliwienie uczniów na potrzeby innych, kształtowanie postawy życzliwości oraz pokazanie, że każde dziecko ma wpływ na atmosferę w klasie i szkole. Poprzez kontakt z wartościową literaturą i realizację comiesięcznych misji, nasze Świetliczki będę uczyły się, że życzliwość to siła, która łączy ludzi, buduje wspólnotę i sprawia, że szkoła staje się miejscem bezpiecznym, radosnym i pełnym zaufania.
Najważniejsze cele projektu:
Przed nami rysuje się plan niezwykłej wyprawy do głębi siebie, aby jak najpełniej poznać swoje piękno, ukryte talenty i możliwości, ale i otworzyć się na potrzeby innych, dostrzec w nich to samo, co będziemy odkrywać u siebie. Zdobywając nowe umiejętności i podejmując się wybranych misji chcemy przede wszystkim:
„Jeśli chcesz zmieniać świat, zacznij od siebie”
Janusz Korczak

Koordynatorzy projektu:
Anna Odziemek
Katarzyna Skowrońska-Karpierz
![]() |
Jesień zawitała do naszej klasy w pełnej krasie! Wspólnie stworzyliśmy kolorowy jesienny słownik ortograficzny, który ozdobił naszą salę i pomaga nam w nauce trudnych wyrazów. Stał się on inspiracją do wykonania własnych, małych słowniczków. Na parapecie pojawiła się wystawa skarbów jesiennej natury; są tam dynie, kasztany, żołędzie, orzechy, grzyby, wrzos, liście i szyszki. W sali nie zabrakło też prac plastycznych, które wprowadzają ciepłą, jesienną atmosferę. W tak pięknie udekorowanej klasie nauka to prawdziwa przyjemność! Jesień w naszej klasie to czas pełen kreatywności, wspólnej pracy i radości z odkrywania uroków otaczającego świata. Cieszymy się, że możemy razem tworzyć tak wyjątkowe miejsce do nauki i zabawy! |
