Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2025/2026 odbędzie się
w dniu 26 czerwca w hali gimnastycznej SP nr 12
według następującego harmonogramu:
klasy I-III godzina 9:00, po uroczystości spotkanie z wychowawcami w salach lekcyjnych;
klasy IV-VIII godzina 10:10, po uroczystości spotkanie z wychowawcami w salach lekcyjnych.
Podczas lekcji informatyki uczniowie klas ósmych rozwijali swoje umiejętności technologiczne, pracując w programie TinkerCAD – intuicyjnym narzędziu do projektowania modeli 3D. Każdy z uczestników stworzył własny projekt, który następnie został wydrukowany na drukarce 3D zakupionej w ramach Programu Laboratoria Przyszłości. Pierwsze wydrukowane projekty były proste, ale kolejne stawały się coraz bardziej skomplikowane, miały ruchome elementy. Uczniom podobało się tworzenie własnych prac. Była to miła odskocznia po trudach nauki Pythona.
Uczniowie klasy 6a, wraz z opiekunami, udali się w dniach 11 – 12 czerwca 2026 roku na wycieczkę do Gdańska.
Zwiedzaliśmy Zamek Krzyżacki w Malborku, który jest wpisany na Listę Dziedzictwa UNESCO. Potem pojechaliśmy do Krynicy Morskiej, gdzie aktywnie spędzaliśmy czas m.in. na plaży i na boisku. Kolejnego dnia dotarliśmy do celu naszej wycieczki – Gdańska. Obejrzeliśmy niezwykłe Muzeum II Wojny Światowej, zwiedzaliśmy centrum miasta. Potem pojechaliśmy do Sopotu, gdzie spacerowaliśmy i wygrzewaliśmy się w słońcu na molo. Wróciliśmy niewyspani, ale szczęśliwi.
Uśmiechu od ucha do ucha,
zdrowia i pogody ducha,
zabawy bez końca,
samych słonecznych dni,
gwiazdki z nieba,
złotej rybki spełniającej życzenia,
wspaniałych przyjaciół,
słodkich snów,
fantastycznych zabaw
i super prezentów
wszystkim Dzieciom życzy Dyrekcja oraz Nauczyciele SP 12 🙂

30 maja 2026 roku w godzinach 10.00–14.00 odbył się pełen energii i ekologicznych inspiracji Piknik „Przyjaciele Ziemi”. W wydarzeniu wzięli udział uczniowie, rodzice oraz mieszkańcy okolicy, którzy wspólnie pokazali, że troska o środowisko może iść w parze z zabawą i nauką.
Mimo nie w pełni sprzyjających warunków pogodowych, tego dnia było naprawdę zielono i bardzo ekologicznie! Uczestnicy mogli skorzystać z wielu atrakcji, które łączyły edukację z aktywnym spędzaniem czasu i integracją całej społeczności.
W programie znalazły się następujące atrakcje:
Podczas pikniku otworzyliśmy również swoje serca i wsparliśmy zbiórkę funduszy na leczenie małej Michasi Jakubiec, która zmaga się z ciężką chorobą. Dzięki uczestnikom udało się zebrać kwotę przeszło 2300 złotych. Rodzina dziewczynki serdecznie dziękuje wszystkim darczyńcom!
Piknik był okazją do zdobycia wiedzy o ekologii, okazania empatii oraz do wspólnego spędzenia czasu i budowania relacji w przyjaznej atmosferze. Uśmiechy uczestników i ogromne zaangażowanie w przygotowane aktywności pokazały, że dbanie o Ziemię może być ciekawą i inspirującą przygodą.
Serdecznie dziękujemy Spółdzielni Mieszkaniowej Mieszko I oraz jej prezesowi Panu Franciszkowi Klimkowi za wartościowe atrakcje i wsparcie w organizacji tego przedsięwzięcia, a także wszystkim sponsorom oraz mediom, które relacjonowały to wydarzenie.
Dziękujemy wszystkim za obecność i wspólną zabawę!
Razem udowodniliśmy, że troska o środowisko naprawdę się opłaca – i to z uśmiechem!