Szkoła Podstawowa nr 12

im. Mariana Batki w Łodzi

Aktualności

Z OSTATNIEJ CHWILI – WIELKA LICYTACJA SPORTOWA NA FESTYNIE W NASZEJ SZKOLE!

 

Drodzy Rodzice i Uczniowie!

Przed nami wyjątkowe wydarzenie, które może przejść do historii naszej szkoły! Organizujemy **WIELKĄ LICYTACJĘ SPORTOWYCH WYJĄTKOWYCH GADŻETÓW**, które otrzymaliśmy od ludzi wielkiego serca związanych ze światem sportu

To nie są zwykłe przedmioty… to prawdziwe perełki dla fanów piłki nożnej!

##  W LICYTACJI:

**Piłka z autografami gwiazd futbolu:**
Rafał Gikiewicz, Maciej Makuszewski, Paweł Brożek, Alessandro Del Piero, Michał Probierz, Marek Hamsik, Łukasz Wawrzyniak, Rivaldo, Rui Patrício, Ricardo Quaresma
Tych nazwisk nie trzeba przedstawiać – światowa piłka w jednym miejscu!

**Piłka z autografami piłkarzy Widzewa Łódź z poprzedniego sezonu**
Widzew Łódź

**Zdjęcie z autografem legendy światowego futbolu – RIVALDO**

**Strój piłkarski Widzewskiej Akademii (Robak Jr, nr 9)** – wyjątkowy przedmiot dla młodszych fanów futbolu, przekazany przez legendę polskiej piłki – Marcina Robaka

##  DOBRE SERCA NASZEJ SZKOŁY

Wszystkie te sportowe gadżety zostały przekazane dzięki zaangażowaniu Pana Marcina oraz jego żony Patrycji, którzy od lat wspierają życie szkolne i są prawdziwymi dobrymi duchami naszej społeczności.

##  TERMIN LICYTACJI

Licytacja odbędzie się w najbliższą sobotę podczas pikniku szkolnego
30 maja
około godziny 12:00

##  CENY WYJŚCIOWE:

* Piłka Widzewa Łódź – **500 zł**
* Piłka z autografami gwiazd światowej piłki – **800 zł**
* Zdjęcie z autografem Rivaldo – **500 zł**
* Strój Robak Jr nr 9 – **50 zł**

Zebrane środki wspomogą naszą szkołę oraz zostaną przeznaczone na zakup nowego sprzętu sportowego, który posłuży wszystkim uczniom!

Zapraszamy wszystkich rodziców, uczniów i sympatyków szkoły do udziału!

Nie przegapcie tej okazji – takich przedmiotów się nie kupuje, takie rzeczy się zdobywa!

26 maja – Dzień Mamy

Wszystkim Mamom z okazji ich Święta
życzymy spełnienia marzeń, chwil wytchnienia, słonecznych uśmiechów i radości z życia:)
Za Waszą miłość, czułość i cierpliwość – dziękujemy!
Dużo radości, zdrowia oraz samych cudownych dni!

Freedom

20 maja uczniowie klas drugich wyruszyli do stajni „Freedom” koło Zgierza, aby naocznie przekonać się, jak pięknymi i dostojnymi zwierzętami są konie.

Na początek poznaliśmy zasady bezpieczeństwa w stajni oraz dowiedzieliśmy się, jak należy o nie dbać. Okazało się, że koń to nie tylko silne i okazałe zwierzę, ale również wymagający „jegomość” – trzeba go wyczyścić, uczesać, wykonać pedicure kopyt, odpowiednio nakarmić i zawsze traktować z należytą uwagą, by nie stała nam się krzywda.

Ogromnym zainteresowaniem cieszyło się czyszczenie i pielęgnacja, a niektórzy odkryli w sobie prawdziwy talent fryzjerski.

Najwięcej emocji wzbudziła oczywiście jazda konna na kucykach – była odrobina tremy i mnóstwo radości. Kask jeździecki na głowie, wodze w dłoni, nogi w strzemionach i każdy mógł przez chwilę poczuć się jak prawdziwy jeździec, albo przynajmniej bardzo dzielny pasażer.

Nie zabrakło też sportowych aktywności i wyzwań. Był tor przeszkód z hobby horse (czyli koń „na miarę kieszeni”), skoki przez poprzeczkę dla odważnych i sprężystych, rzuty do celu (bo refleks i precyzja też się przydaje w stajni!), a także szalony plac zabaw przygotowujący kondycję do jazdy konnej (osiodłane beczki na utrzymanie równowagi na końskim grzbiecie, ścianka wspinaczkowa wzmacniająca nogi i ręce, trampolina i tyrolka, by wzmocnić całe ciało).

Prawdziwe emocje przyniósł konkurs na łące – zbieranie trawy dla koni. Rozgorzała zacięta rywalizacja: dziewczyny kontra chłopaki! Wynik? Oficjalnie… wszyscy wygrali, choć niektórzy twierdzą, że to konie były największymi zwycięzcami, bowiem był to ich podwieczorek.

Dla uspokojenia emocji zasiedliśmy do stołu, aby dowiedzieć się, że koń nie tylko spożywa świeżą trawę i siano, ale również specjalne pasze, granulaty, zboża i smakołyki w postaci marchewki, buraków i jabłek. Zapomnieliśmy tylko zapytać o suchy chleb…

Po tylu wrażeniach przyszedł czas na regenerację sił przy ognisku z pieczeniem kiełbasek.

Ta wyprawa pokazała nam, że nauka może być świetną przygodą, a kontakt ze zwierzętami uczy nie tylko odpowiedzialności i spokoju, ale też wywołuje ogrom radości.

Wracamy bogatsi o nowe doświadczenia, pełni energii i… z lekkim niedosytem (bo każdy chciałby jeszcze jedną rundę na kucyku ).

 

 

Wiosna w doniczce

Przez kilka ostatnich tygodni realizowaliśmy klasowy projekt „Wiosna w doniczce”, w ramach którego obserwowaliśmy proces ukorzeniania sadzonek roślin doniczkowych. Każdego dnia sprawdzaliśmy zmiany zachodzące w roślinach, ucząc się cierpliwości oraz systematyczności. Dziś nadszedł długo wyczekiwany moment – nasze sadzonki wypuściły korzenie, co pozwoliło nam przejść do kolejnego etapu pracy. Z wielką starannością przystąpiliśmy do sadzenia roślin do ziemi, poznając przy tym zasady prawidłowej pielęgnacji: odpowiednie podlewanie, dobór stanowiska oraz troskę o rozwój roślin.

Projekt był nie tylko ciekawym doświadczeniem, ale również cenną lekcją ekologii i odpowiedzialności. Uczniowie mieli okazję zrozumieć, jak ważna jest opieka nad roślinami oraz jak wiele satysfakcji daje samodzielna hodowla.

Już wkrótce nasze rośliny trafią do domów uczniów, gdzie będą dalej rosły, zdobiąc nasz pokoje.

Nagroda dla Arka!


W dniu 12 maja podczas uroczystej gali, Arek Zawadzki czyli Bboy Sonic Eudezet oraz jego trener Martin Rosik, odebrali Nagrody Sportowe Prezydenta Miasta Łodzi z rąk Pani Hanny Zdanowskiej, za osiągnięcia zawodnicze i trenerskie w roku 2025.

Gratulujemy Arkowi kolejnych sukcesów i trzymamy kciuki!

Strona: