
Z głęboką wdzięcznością pragniemy wyrazić nasze podziękowania za wszelkie wsparcie, jakie otrzymaliśmy.
Naszym priorytetem jest regularne poszerzanie integracji oraz zrozumienia dla osób i dzieci znajdujących się w spektrum autyzmu. Dzięki Waszej pomocy i współpracy, nasza szkoła mogła rozwinąć działania w ramach Niebieskich Igrzysk, co znacząco przyczyniło się do popularyzacji naszej inicjatywy.
Wierzymy, że wspólne działania z Państwa udziałem przyczynią się do promowania tolerancji i wyrozumiałości w naszej społeczności, a także otworzą nowe perspektywy na lepsze zrozumienie potrzeb osób z autyzmem oraz pomogą wykształcić empatię w naszych sercach. Szczególne podziękowania kierujemy do Pana Bartłomieja Kasprzaka – wybitnego ortopedy, który na co dzień współpracuje z renomowanymi sportowcami, a także angażuje się w rehabilitację dzieci, w tym tych z autyzmem.
Z całego serca dziękujemy także wszystkim miłośnikom czworonogów za ich zaangażowanie i energię!
Dagmara Urbaniak
Pedagog specjalny
Miesiąc kwiecień jest uznawany jako Miesiąc Świadomości na temat Autyzmu. Kampania ta jest kontynuacją Światowego Dnia Świadomości Autyzmu, który obchodzony jest 2 kwietnia. Światowy Dzień Świadomości Autyzmu został ustanowiony w 2008 r. przez ONZ .Tydzień Promocji Zdrowia Psychicznego – polecamy.
pedagog
Beata Stefańska
Tydzień Promocji Zdrowia Psychicznego.

W Łodzi czynne są dwa numery telefonów, pod którymi na mieszkańców czekają psychologowie.
Numer 19 288 jest czynny od poniedziałku do piątku w godz. 20:00-8:00, w weekendy całodobowo.
Numer 42 630 11 02 działa poniedziałek – piątek w godz. 8:00-20:00.
Rozmowa jest jednym z pierwszych, najprostszych, ale też bardzo istotnych aktów pomocy osobom w zaburzeniach depresyjnych. Ważna jest także znajomość tematu wśród najbliższych i umiejętność komunikowania się z osobami chorymi.
Na stronie Urzędu Miasta Łodzi znajduje się specjalna zakładka informacyjna dla mieszkańców: Depresja-gdzie szukać pomocy
Beata Stefańska
„Praktykowanie wdzięczności zmieni Twoje życie na lepsze”,
„Zainwestuj w swoje zdrowie psychiczne – wyłącz smartfon – włącz serce”,
„Różnice wcale nas nie dzielą”,
to hasła Tygodnia Promocji Zdrowia Psychicznego w SP 12.
![]()