Dziękujemy za głosy oddane na nasz projekt modernizacji boiska Orlik.
Taki nietypowy dzień przygotowali uczniowie klasy 6a. Dzień dobrej zabawy, a tematem przewodnim była dynia. Tego dnia przebraliśmy się w śmieszna stroje. Niektórzy z nas byli… dynią:) Oczywiście nie mogło obyć się bez słodyczy i oczywiście bez tańca i dobrej zabawy. Trochę luzu wszystkich wyszedł na dobre:) Życie daje Ci tyle, ile sam masz odwagę sobie z niego wziąć.
Jak można zatrzymać jesień? Jej piękno, różnorodność barw, faktur, ulotne obrazy spadających liści? W naszej klasie to proste i oczywiste. Trzeba być artystą! W każdym z nas drzemie wrażliwość na piękno, a powstałe prace są na to dowodem! Wykonaliśmy je w ramach projektu „Kreatywne prace plastyczne”.
Las to dom nie tylko zwierząt, ale także owadów i robaków. Jesteśmy tam gośćmi. Jak na kulturalnych ludzi przystało należy się w nim zachowywać tak, aby nikomu nie przeszkadzać. Czyli nie przeszkadzajmy wszystkim mieszkańcom w ich codziennym życiu. Musimy o niego dbać z wielką starannością, bo my ludzie czerpiemy z lasu wiele korzyści. On daje nam tlen, daje nam wytchnienie i relaks, zbieramy w nim owoce i grzyby. Do takich wniosków doszliśmy podczas lekcji przyrody. […]
Podczas minionych dni klasa IIb przeniosła się do krainy Kota Cukierka, głównego bohatera książki Waldemara Cichonia pt. „Cukierku, ty łobuzie”. Lektura bardzo zaciekawiła dzieci już swoim tytułem, dlatego wszyscy postarali się przeczytać książkę samodzielnie. Jest to książka bardzo bogato wyposażona w kolorowe ilustracje oraz posiada piękną okładkę. Bohaterem książeczki Waldemara Cichonia jest ciekawski pręgowany łobuziak z plamką na nosie. Cukierek – bo o nim tu mowa […]