Nasza pierwsza Wigilia

Agata Kucharczyk   16.12.2021

„Cisza, cisza biała i wielkie oko księżyca,
a noc jeszcze nieśmiała srebrzystością zachwyca.
Już z gwiazd spadają sny jak pszczoły pełne miodu,
a pod gwiazdami my, dłonie tuląc od chłodu,
chwytamy ulotne płatki, choć płatków czar nietrwały,
czar zawsze bywa rzadki czy wielki jest czy mały.
Bo taka noc jest raz i siłę ma spełnienia,
kiedy nadchodzi czas Bożego Narodzenia”.

20 grudnia wspólnie obchodziliśmy naszą pierwszą klasową Wigilię. Uroczystość rozpoczęła siostra Marianna. Z uwagą wysłuchaliśmy czytanych przez nią fragmentów Pisma Świętego. Dzieląc się opłatkiem życzyliśmy sobie dużo szczęścia, radości i wymarzonych prezentów. To była najbardziej wzruszająca i ciepła chwila. Przy pięknie zastawionym stole pełnym przysmaków, w blasku choinkowych lampek zaśpiewaliśmy ulubioną kolędę „Bosy pastuszek” oraz wspólnie biesiadowaliśmy przy innych znanych kolędach. Miłą niespodziankę sprawił nam Mikołaj zostawiając pod choinką tajemniczą wielką paczkę. W czasie rozpakowywania mieliśmy różne pomysły, co to może być… Okazało się, że to nie kołdra, nie śpiwór, nie strój dla wróżki lub czarodzieja, ale tipi, które już czeka na nasz powrót do szkoły.

Życzymy Wszystkim
radosnych Świąt Bożego Narodzenia