Serdecznie zapraszamy nasze Świetliczki do udziału w konkursie plastycznym pt. „Wesołe jajo wielkanocne”.
Liczymy na Wasze twórcze pomysły. Jajko powinno być wesołe i kojarzyć się nam z pojawiającą się wiosną
oraz radością Świąt Wielkiej Nocy.

Anna Odziemek

Z przyjemnością ogłaszamy, że Arek Zawadzki (bboy Sonic Eudezet), uczeń klasy 4a, został powołany do Polskiej Kadry Narodowej Breaking przez Polską Federację Tańca Ulicznego (PFTU) oraz Polski Związek Sportu Tanecznego (PZST) i będzie reprezentował nasz kraj na międzynarodowej arenie breakingowej.
Dodatkowo Arek został również powołany do Kadry Wojewódzkiej, w związku z czym będzie reprezentował województwo łódzkie.
Uczeń osiąga także bardzo dobre wyniki w zawodach. W dniu 21 lutego zdobył 1. miejsce (złoty medal) w kategorii do 11 lat podczas zawodów w Słubicach. Tydzień później, 28 lutego, znalazł się w najlepszej ósemce (Top 8) w kategorii Open, rywalizując z dorosłymi zawodnikami, co jest szczególnie dużym osiągnięciem.
Sukcesy Arka świadczą o jego dużym zaangażowaniu, systematycznej pracy oraz wysokim poziomie umiejętności sportowych.
![]() |
19 marca w naszej klasie odbyły się warsztaty zorganizowane w ramach Tygodnia Promocji Zdrowia Psychicznego. Zajęcia poprowadziła przedstawicielka fundacji Słonie na Balkonie, która specjalizuje się we wspieraniu dzieci doświadczających trudności emocjonalnych i kryzysów psychicznych. |
Tematem warsztatów była samoocena i pozytywne postrzeganie siebie jako ważne elementy dobrego samopoczucia. Uczniowie rozmawiali o swoich zainteresowaniach, talentach oraz mocnych stronach. Zajęcia zachęcały do zastanowienia się nad tym, co w nas wartościowe, z czego możemy być dumni i co buduje nasze poczucie własnej wartości.
Zwieńczeniem spotkania było stworzenie przez każde dziecko krzyżówki z własnym imieniem oraz zestawem pozytywnych cech, które najlepiej je opisują. Ta część zajęć wzbudziła wiele emocji, sprzyjała rozmowie, wymianie refleksji i wzajemnemu dostrzeganiu dobrych cech u siebie i rówieśników. Była to wartościowa lekcja budowania pozytywnego obrazu siebie oraz uważności na własne i cudze mocne strony.
WAŻNE WYDARZENIE W NASZEJ SZKOLE:
DNI PROMOCJI ZDROWIA PSYCHICZNEGO W SP 12, 17 MARCA – 27 MARCA 2026R.
„SILNY I SZCZĘŚLIWY UCZEŃ czyli SZCZĘŚCIE ZACZYNA SIĘ TERAZ”
To działania wychowawczo – profilaktyczne wspierające dobrostan emocjonalny uczniów, nauczycieli i rodziców.
Inspiracje:
„Edukowanie umysłu bez edukowania serca nie ma nic wspólnego z edukacją”. /Arystoteles/
„W skutecznej edukacji nie chodzi o rosnące rankingi, ale o … rosnące poczucie szczęścia”.
Cele:
– doświadczanie radości i pozytywnych emocji,
– kształtowanie optymistycznej postawy patrzenia na rzeczywistość,
– zwiększanie świadomości nt. pozytywnego nastawienia umysłu i jego wpływu na jakość życia,
– profilaktyka depresji,
– promowanie poczucia własnej wartości,
– rozwijanie kompetencji emocjonalno-społecznych,
– budowanie własnego dobrostanu psychicznego.
Szczegółowy harmonogram: tutaj.
