Szkoła Podstawowa nr 12

im. Mariana Batki w Łodzi

Aktualności

Świetlicowy konkurs „Wesołe jajo wielkanocne”

Serdecznie zapraszamy nasze Świetliczki do udziału w konkursie plastycznym pt. „Wesołe jajo wielkanocne”.

Liczymy na Wasze twórcze pomysły. Jajko powinno być wesołe i kojarzyć się nam z pojawiającą się wiosną

oraz radością Świąt Wielkiej Nocy.

 

 

Anna Odziemek

Kolejne sukcesy Arka.

Z przyjemnością ogłaszamy, że Arek Zawadzki (bboy Sonic Eudezet), uczeń klasy 4a, został powołany do Polskiej Kadry Narodowej Breaking przez Polską Federację Tańca Ulicznego (PFTU) oraz Polski Związek Sportu Tanecznego (PZST) i będzie reprezentował nasz kraj na międzynarodowej arenie breakingowej.

Dodatkowo Arek został również powołany do Kadry Wojewódzkiej, w związku z czym będzie reprezentował województwo łódzkie.

Uczeń osiąga także bardzo dobre wyniki w zawodach. W dniu 21 lutego zdobył 1. miejsce (złoty medal) w kategorii do 11 lat podczas zawodów w Słubicach. Tydzień później, 28 lutego, znalazł się w najlepszej ósemce (Top 8) w kategorii Open, rywalizując z dorosłymi zawodnikami, co jest szczególnie dużym osiągnięciem.

Sukcesy Arka świadczą o jego dużym zaangażowaniu, systematycznej pracy oraz wysokim poziomie umiejętności sportowych.

Moje dobre samopoczucie na co dzień

 

19 marca w naszej klasie odbyły się warsztaty zorganizowane w ramach Tygodnia Promocji Zdrowia Psychicznego. Zajęcia poprowadziła przedstawicielka fundacji Słonie na Balkonie, która specjalizuje się we wspieraniu dzieci doświadczających trudności emocjonalnych i kryzysów psychicznych.

Tematem warsztatów była samoocena i pozytywne postrzeganie siebie jako ważne elementy dobrego samopoczucia. Uczniowie rozmawiali o swoich zainteresowaniach, talentach oraz mocnych stronach. Zajęcia zachęcały do zastanowienia się nad tym, co w nas wartościowe, z czego możemy być dumni i co buduje nasze poczucie własnej wartości.
Zwieńczeniem spotkania było stworzenie przez każde dziecko krzyżówki z własnym imieniem oraz zestawem pozytywnych cech, które najlepiej je opisują. Ta część zajęć wzbudziła wiele emocji, sprzyjała rozmowie, wymianie refleksji i wzajemnemu dostrzeganiu dobrych cech u siebie i rówieśników. Była to wartościowa lekcja budowania pozytywnego obrazu siebie oraz uważności na własne i cudze mocne strony.

 

DNI PROMOCJI ZDROWIA PSYCHICZNEGO W SP 12

WAŻNE WYDARZENIE W NASZEJ SZKOLE:

DNI PROMOCJI ZDROWIA PSYCHICZNEGO W SP 12,  17 MARCA – 27 MARCA 2026R.

„SILNY I SZCZĘŚLIWY UCZEŃ czyli SZCZĘŚCIE ZACZYNA SIĘ TERAZ”

To działania wychowawczo – profilaktyczne  wspierające dobrostan emocjonalny  uczniów, nauczycieli i rodziców.

Inspiracje:
„Edukowanie umysłu bez edukowania serca nie ma nic wspólnego z edukacją”. /Arystoteles/
„W skutecznej edukacji nie chodzi o rosnące rankingi, ale o … rosnące poczucie szczęścia”.

Cele:
doświadczanie radości i pozytywnych emocji,
– kształtowanie optymistycznej postawy patrzenia na rzeczywistość,
– zwiększanie świadomości nt. pozytywnego nastawienia umysłu i jego wpływu na jakość życia,
– profilaktyka depresji,
– promowanie poczucia własnej wartości,
– rozwijanie kompetencji emocjonalno-społecznych,
– budowanie własnego dobrostanu psychicznego.

  • 42 GODZINY ZAJĘĆ PSYCHOEDUKACYJNYCH ZE SPECJALISTAMI ZAPROSZONYMI Z ZEWNĄTRZ.
  • 16 GODZIN LEKCJI WYCHOWAWCZYCH.
  • RAZEM: 58 GODZIN NA BUDOWANIE SZCZĘŚCIA!

Szczegółowy harmonogram: tutaj.

Strasznie fajny Dzień Otwarty:)

3 marca 2026 roku odbył się kolejny w tym roku szkolnym Dzień Otwarty pod hasłem „Strasznie fajna szkoła”, podczas którego powitaliśmy dużą grupę rodziców oraz przyszłych pierwszoklasistów. Goście mogli zwiedzić sale edukacji wczesnoszkolnej, zajrzeć również do klas starszych uczniów, zapoznać się z infrastrukturą szkoły. Mieli także okazję poznać nauczycieli oraz porozmawiać o ich codziennej pracy z wychowankami.
Na najmłodszych czekało wiele atrakcji, a były to ekspresyjne popisy taneczne CZARNYCH STÓP, wokalne występy TUZINEK, wybuchowy warsztat chemiczny, aktywizujące zabawy ruchowe w sali gimnastycznej oraz pokazy sportowe. Dużym zainteresowaniem cieszyła się sensoryczna strefa ciszy, a także warsztat plastyczny w świetlicy oraz wizyta w bibliotece. W pracowni komputerowej można było obserwować pracę drukarek 3D oraz otrzymać na pamiątkę wydrukowanego stworka:).
W salach klas 1–3 przygotowano m.in. stanowiska z cieczą nienewtonowską, pisaniem po piasku, balonikami oraz rysowaniem na ekranie multimedialnym. Nie zabrakło możliwości uwiecznienia radosnych uśmiechów na barwnym tle z sympatycznymi potworkami.
Mimo „strasznego” tytułu wydarzenia okazało się, że nasza szkoła wcale nie jest taka straszna — wręcz przeciwnie, pełna jest ciepła, życzliwości i uśmiechu pracujących tu osób.
Mamy nadzieję, że tak przygotowany Dzień Otwarty nie tylko pokazał, jak wygląda codzienne życie w „Dwunastce”, ale też zachęcił rodziców do zapisania swoich dzieci właśnie do naszej szkoły.
Dziękujemy wszystkim za obecność i już nie możemy doczekać się spotkania we wrześniu!

Strona: