Z radością i dumą informujemy, że
Zofia Wajs
uczennica klasy 7a, została
finalistką Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Angielskiego.
To prestiżowe wyróżnienie jest ogromnym osiągnięciem. Pokazuje, że dzięki pasji, wytrwałości i ciężkiej pracy można zdobywać wysokie wyniki i rozwijać swoje zainteresowania. Wojewódzkie konkursy przedmiotowe są jednymi z najtrudniejszych, Zosia z sukcesami pokonywała kolejne etapy: szkolny, rejonowy i wojewódzki. Jest inspiracją dla innych uczniów, pokazując, że warto stawiać sobie ambitne cele i dążyć do ich realizacji.
Gratulacje dla Zofii Wajs oraz nauczycielki języka angielskiego Pani Agnieszki Jarockiej!
Zapraszamy do udziału w V Miedzyszkolnym Konkursie Recytatorskim
„W garncu literackich wzruszeń”.
Regulamin:tutaj
W tym roku szkolnym Dwunastka obchodzi szczególny jubileusz – 40. rocznicę swojego powstania.
To właśnie 1 września 1985 roku zabrzmiał pierwszy dzwonek, rozpoczynając historię miejsca, które przez cztery dekady kształtowało kolejne pokolenia uczniów, rozwijało talenty, inspirowało do działania i budowało szkolną wspólnotę.
Z okazji tego wyjątkowego wydarzenia, w Dniu Patrona szkoły, 24 kwietnia 2026 roku odbędą się uroczyste obchody jubileuszowe. Będzie to okazja do wspomnień oraz spotkań z osobami, które współtworzyły historię naszej szkoły.
Świętowanie rozpoczynamy o godzinie 13.00 uroczystą akademią, a następnie zapraszamy gości do zwiedzania szkoły oraz rozmów i wspomnień w Kawiarence „Sentymentalnej”.

Postępowanie rekrutacyjne uczniów do klas pierwszych publicznych szkół podstawowych prowadzonych przez Miasto Łódź na rok szkolny 2026/2027
9 marca 2026 r. o godz. 8.00 rozpoczyna się elektroniczna rekrutacja na rok szkolny 2026/2027 do klas pierwszych publicznych szkół podstawowych:
– ogólnodostępnych, która będzie trwała do 31 marca 2026 r. do godz. 15.00
– sportowych, która będzie trwała do 20 marca 2026 r. do godz. 15.00
– integracyjnych dla kandydatów z orzeczeniami o potrzebie kształcenia specjalnego, która będzie trwała do 25 marca 2026 r. do godz. 15.00
W elektronicznym naborze do klas pierwszych szkół podstawowych uczestniczą szkoły publiczne prowadzone przez Miasto Łódź oraz Publiczna Szkoła Podstawowa „Mileszki”.
Podstawa prawna:
1. Ustawa z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe (Dz.U. z 2025 r. poz. 1043 z późn.zm.).
2. Uchwała nr XLIII/1152/17 z dnia 15 marca 2017 r. Rady Miejskiej w Łodzi (Dz. U. Województwa Łódzkiego z 2017. poz. 1444) w sprawie określenia kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym do klasy pierwszej szkoły podstawowej prowadzonej przez Miasto Łódź, dla kandydatów zamieszkałych poza obwodem tej szkoły oraz przyznania
im określonej liczby punktów.
3. Zarządzenie nr 157/2026 Prezydenta Miasta Łodzi z dnia 23 stycznia 2026 r. w sprawie ustalenia na rok szkolny 2026/2027 harmonogramów czynności w postępowaniu rekrutacyjnym oraz postępowaniu uzupełniającym do przedszkoli, do klas I szkół podstawowych, do oddziałów dwujęzycznych na poziomie klas VII szkół podstawowych i do oddziałów sportowych na poziomie klas IV-VIII szkół podstawowych prowadzonych przez Miasto Łódź.
link:
Na podstawie załącznika nr 2 ZARZĄDZENIA Nr 157/2026 PREZYDENTA MIASTA ŁODZI z dnia 23 stycznia 2026 r. w sprawie ustalenia na rok szkolny 2026/2027 harmonogramów czynności w postępowaniu rekrutacyjnym oraz postępowaniu uzupełniającym do przedszkoli, do klas I szkół podstawowych, do oddziałów dwujęzycznych na poziomie klas VII szkół podstawowych i do oddziałów sportowych na poziomie klas IV-VIII szkół podstawowych, prowadzonych przez Miasto Łódź informujemy, że rekrutacja do klasy pierwszej naszej szkoły będzie się odbywała w dniach:
09.03.2026 r. od godz. 8.00 – 31.03.2026 r. do godz. 15.00
ZARZĄDZENIE Nr 157/2026 PREZYDENTA MIASTA ŁODZI z dnia 23 stycznia 2026 r.
Złoto i srebro dla naszych uczniów
W sobotę 21 marca 2026 r. w Kole odbyły się Otwarte Mistrzostwa Wielkopolski Oyama PFK w kumite w których udział wzięło 169 zawodników z 13 klubów Oyama i Kyokushin karate. Wśród nich wystartowała nasi uczniowie, którzy spisali się rewelacyjnie i…. wszyscy stanęli na podium w swoich kategoriach.
Byli nie do zatrzymania i większość swoich walk zakończyli przed czasem lub przez zdecydowaną przewagę.
Złoto: Sandra Wojas, Wojciech Wojas, Jakub Góralski.
Srebro: Franciszek Kosiacki.
Był to ich pierwszy start w roku 2026 i miejmy nadzieję, że ten wynik jest optymistyczną zapowiedzą przyszłych sukcesów. Uczniowie wchodzili w skład reprezentacji Łódzkiego Klubu Oyama Karate Neko, który łącznie wywalczył aż 16 medali (złoto x5, srebro x 8, brąz x 3).
Serdecznie gratulujemy.
