W świetlicy szkolnej nasi uczniowie włączyli się do obchodów Szkolnego Tygodnia Zdrowia Psychicznego pod tytułem „Silny i szczęśliwy uczeń, czyli szczęście zaczyna się teraz”. Nasze Świetliczki teraz już wiedzą, jak mogą pielęgnować swoje umiejętności i każdego dnia podejmować działania, by odnajdować radość z najmniejszych rzeczy.
W ramach projektu edukacyjnego „Latający Plecak Życzliwości” wysłuchaliśmy fragmentów książki „12 sposobów na szczęście. Polscy autorzy o tym, jak cieszyć się każdym dniem”, w których każdy z naszych uczniów odnalazł swoje własne sposoby na codzienne małe radostki 🙂

Koordynator projektu:
Anna Odziemek
Z okazji jubileuszu 40-lecia istnienia Szkoły Podstawowej nr 12 im. Mariana Batki w Łodzi, otrzymaliśmy moc serdecznych życzeń, za które bardzo, bardzo dziękujemy. W galerii przedstawiamy otrzymane z tej okazji listy gratulacyjne.
Świetlicowa ART-Kropka to zajęcia plastyczne, które uczą dzieci wrażliwości estetycznej, odkrywania pokładów wyobraźni i twórczości, wykorzystując elementy arteterapii.
Nadeszła długo wyczekiwana wiosna, która pełnią rozkwitających barw pobudziła nasze zmyły do stworzenia pięknych kwiatów barwionych przez serwetki. Zobaczcie sami, co nasi pierwszoklasiści potrafią wyczarować na zajęciach ART-Kropki.
Anna Odziemek
Serdecznie gratulujemy
Hannie Wolskiej,
uczennicy klasy 8a, która w roku szkolnym 2025/2026 uzyskała tytuł
Laureatki Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Angielskiego.
Hania wyróżniła się bardzo dobrą znajomością języka, zarówno w mowie, jak i w piśmie. Opanowała zaawansowane słownictwo, gramatykę, rozumienie tekstów na wysokim poziomie oraz wiedzę z zakresu historii i kultury państw anglojęzycznych. Uczennica wykazała się także umiejętnością swobodnego wypowiadania się oraz interpretowania różnorodnych materiałów w języku angielskim.
Hania uzyskała prawo do pierwszeństwa w rekrutacji, do wybranej przez siebie, szkoły średniej. Sukces w konkursie wojewódzkim to nie tylko powód do dumy dla Hani, lecz także dla jej nauczycielki Pani Katarzyny Pawlak, szkoły i rodziców.
Pragniemy serdecznie pogratulować
Emilii Lach,
uczennicy klasy 8b, która w roku szkolnym 2025/2026 ponownie zdobyła tytuł
Laureatki Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Geografii.
Osiągnięcie tytułu laureatki w konkursie na szczeblu wojewódzkim wymagało od Emilii wielu miesięcy przygotowań, systematycznej pracy oraz dużego zaangażowania. W przypadku konkursu z geografii musiała wykazać się szeroką wiedzą o świecie – od zagadnień związanych z ukształtowaniem powierzchni Ziemi, przez klimat, aż po procesy społeczno-gospodarcze zachodzące w różnych regionach świata. Niezbędna była również umiejętność pracy z mapą, analizowania danych oraz rozumienia zjawisk przyrodniczych i ich wzajemnych powiązań.
Dzięki swoim osiągnieciom Emilia uzyskała przywilej przyjęcia w pierwszej kolejności, do wybranej przez siebie, szkoły średniej.
Doceniamy ogrom włożonej pracy i gratulujemy sukcesu!!!