26 listopada 2025 roku odbył się w naszej szkole wyjątkowy Dzień Otwarty pod hasłem „Andrzejkowy zawrót głowy”, który zgromadził wielu gości, a byli to przyszli pierwszoklasiści oraz ich rodzice. Była to doskonała okazja, aby poznać szkołę, jej atmosferę oraz ofertę edukacyjną.
Na najmłodszych czekało mnóstwo atrakcji przygotowanych przez wychowawców oraz uczniów z klas starszych. Przedszkolaki zwiedzały szkołę, oglądając między innymi pracownie edukacji wczesnoszkolnej, salę komputerową, świetlicę, gdzie odbywał się kreatywny warsztacik plastyczny, oraz bibliotekę pełną ciekawych książek i zakamarków. Goście obejrzeli również barwne przedstawienie „Rzepka” Juliana Tuwima w wykonaniu naszych uczniów, a także wokalne popisy zespołu wokalnego TUZINKI. CZARNE STOPY jak zawsze zachwyciły swoją energią, sprawnością i poczuciem rytmu, a występ MISTRZA POLSKI w kategorii breaking 10- 11 lat ( Mistrzostwa Polski breaking 2025- Warsaw Moves) Arka Zawadzkiego wywołał burzę oklasków.
Na sali gimnastycznej odbywały się zabawy zręcznościowe, które dostarczyły mnóstwo radości i ruchu. Nie zabrakło andrzejkowych wróżb, które wprowadziły wszystkich w magiczny nastrój. Rodzice mieli okazję porozmawiać z dyrekcją i nauczycielami, uzyskać informacje o szkole oraz poznać nasze inicjatywy. Spotkanie zakończyło się minidyskoteką.
To był dzień pełen uśmiechu, kreatywności i wspólnej zabawy. Dziękujemy wszystkim za obecność i zapraszamy do naszej szkoły – tu nauka łączy się z pasją!
|
|

Zapraszamy do galerii ART-Kropki pt. „Świetlicowy jesienny las”. Do stworzenia naszych prac były nam potrzebne farby, gąbeczki, gałązki,papier i nasza wyobraźnia.
ART-Kropka
Serdecznie zapraszamy przyszłych pierwszoklasistów na Dzień Otwarty w Szkole Podstawowej nr 12,
który odbędzie się 26 listopada 2025 roku o godzinie 17.15
pod hasłem:
ANDRZEJKOWY ZAWRÓT GŁOWY.
Będzie to doskonała okazja, aby poznać naszą szkołę, jej uczniów oraz nauczycieli.
Czekamy z niecierpliwością!

![]() |
Pluszowe miśki – mięciutkie, puszyste przytulanki dające radość, uśmiech i poczucie bezpieczeństwa; przyjaciele dzieciństwa, powiernicy sekretów, strażnicy snów oraz nieodłączni towarzysze zabaw.
|
25 listopada mają swoje światowe święto, które zostało ustanowione w 2002 roku – setną rocznicę powstania maskotki. Geneza pluszowego misia sięga 1902 roku, kiedy prezydent Stanów Zjednoczonych Teodor Roosvelt podczas polowania kazał uwolnić postrzelonego przez jednego ze swoich towarzyszy małego niedźwiadka. Historia przerażonego zwierzątka stała się kanwą rysunku w waszyngtońskiej gazecie. Zauważył je producent zabawek. I tak maskotka, zdrobniale nazwana na cześć prezydenta Teddy Bear, stała się najlepszym dziecięcym (i nie tylko) przyjacielem.
W tym miłym dniu misie zasiadły z nami w szkolnych ławkach, rozwiązywały zadania, czytały i pisały. W czasie przerw był czas na wspólną zabawę, a nawet na misiową dyskotekę.



Miło nam przedstawić nową innowację pedagogiczną, która będzie prowadzona w świetlicy w nowym roku szkolnym 20025/2026. Zamysł powstania nowatorskiego podejścia do spędzania czasu w świetlicy szkolnej jest prosty – wdrożenie uczniów do swobodnych zabaw z dawnych lat, przybliżenie gier i wspaniałych aktywności domowych oraz podwórkowych, które pamiętają starsze pokolenia.
Przedstawiona innowacja niesie za sobą wiele korzyści: przede wszystkim jest to forma propagowania aktywności fizycznej, dbania o dobrostan psychiczny, rozwijania umiejętności pracy w zespole, poznania i kształtowania wartości, które były doceniane w dawnych czasach, respektowania zasad gry fair-play, umiejętnej rywalizacji, pogłębiania relacji ze starszym pokoleniem (dziadkowie, wujostwo etc.), dzięki rozmowom, wspólnym zabawom i doświadczeniom.
Nasze Świetliczaki będą uzyskiwać odznaki za umiejętności zdobyte podczas zajęć.
Czas zacząć Naszą Przygodę !

Autor innowacji
Anna Odziemek