Szkoła Podstawowa nr 12

im. Mariana Batki w Łodzi

Klasa IIB

„Muz-Art”

Saint-Saëns: Symphony No. 3 (Organ) – London Philharmonic Orchestra

Gustavo Dudamel – Notre-Dame de Paris Reopening – Saint-Saëns Symphony No. 3

„Colorful Architecture”, 1917
Paul Klee, malarz szwajcarsko-niemiecki; surrealizm, ekspresjonizm, kubizm,
Metropolitan Museum of Art

Galeria Małego Artysty – Bałwanek

Młode Głowy – poznajemy emocje

 

Program profilaktyczny „Młode głowy” to inicjatywa Fundacji UNAWEZA, mająca na celu wsparcie zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży w Polsce. Został stworzony przez zespół specjalistów, w tym psychologów i psychotraumatologów, którzy opracowali scenariusze lekcji, dzięki którym młodzi ludzie mogą rozwijać kompetencje takie jak rozpoznawanie emocji, nazywanie potrzeb, stawianie granic oraz komunikowanie potrzeby wsparcia. Program ten znany jest również jako „Godzina dla MŁODYCH GŁÓW”. Został uruchomiony w odpowiedzi na rosnący kryzys psychiczny wśród młodych ludzi. Jego głównym celem jest edukacja na temat zdrowia psychicznego, a także dostarczanie narzędzi do radzenia sobie z kryzysami psychicznymi.

Obejmuje cykl lekcji, które systematycznie odbywać będą się przez cały rok szkolny, a dziś właśnie pierwszoklasiści uczestniczyli w zajęciach o emocjach. Uczyli się je rozpoznawać, lokalizować w ciele oraz radzić sobie z nimi. Zajęcia przeprowadziła pani pedagog Dagmara Urbaniak.

Wkrótce święta

Poczta Główna Świętego Mikołaja

Tähtikuja 1, 96930 Rovaniemi, Finlandia

Wioska Świętego Mikołaja

KAMERA WIDEO NA ŻYWO

Santatelevision

Nasza pierwsza Wigilia

„Cisza, cisza biała i wielkie oko księżyca,
a noc jeszcze nieśmiała srebrzystością zachwyca.
Już z gwiazd spadają sny jak pszczoły pełne miodu,
a pod gwiazdami my, dłonie tuląc od chłodu,
chwytamy ulotne płatki, choć płatków czar nietrwały,
czar zawsze bywa rzadki czy wielki jest czy mały.
Bo taka noc jest raz i siłę ma spełnienia,
kiedy nadchodzi czas Bożego Narodzenia…”

19 grudnia wspólnie obchodziliśmy naszą pierwszą klasową Wigilię. Uczestniczyli w niej również nasi rodzice oraz dzieci z klasy czwartej. Z uwagą wysłuchaliśmy fragmentów Pisma Świętego. Dzieląc się opłatkiem życzyliśmy sobie dużo szczęścia, zdrowia i wymarzonych prezentów. To była najbardziej wzruszająca i radosna chwila. Przy pięknie zastawionym stole pełnym przysmaków, w blasku choinkowych lampek biesiadowaliśmy przy znanych kolędach, tańczyliśmy taniec elfów. Miłą niespodziankę sprawił nam Mikołaj, który dla każdego przygotował upominek. Były to zestawy klocków oraz zestaw do szycia. To był wesoły dzień!

 

 

 

Strona: