
Kampania Społeczna – „Mała książka – wielki człowiek”
Kampania „Mała książka – wielki człowiek” jest inicjatywą Instytutu Książki, mającą na celu promowanie czytelnictwa wśród dzieci i ich rodziców. Projekt jest częścią międzynarodowej sieci EURead oraz Global Network for Early Years Bookgifting. Rozpoczęta w 2017 roku, kampania obejmuje trzy etapy skierowane do różnych grup wiekowych. Pierwszy etap dotyczy noworodków, które otrzymują Wyprawki Czytelnicze na oddziałach położniczych. Drugi etap skierowany jest do przedszkolaków, którzy odwiedzając biblioteki, również otrzymują Wyprawki Czytelnicze. Trzeci etap obejmuje pierwszoklasistów, którzy dostają specjalnie przygotowane książki, zachęcające do nauki czytania.
Hasłem tegorocznej szóstej edycji kampanii jest „Kochasz? Czytaj razem z dzieckiem!”. Uczniowie klas pierwszych otrzymali książeczkę Justyny Bednarek „Wnuczka antykwariusza”, a dla rodziców dołączona była broszura Przewodnik dla rodziców pierwszoklasisty.
Wyprawki są wydane przez Instytut Książki i sfinansowane przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego pod honorowym patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej. W ramach tej akcji przekazano już miliony książek dzieciom w całej Polsce. Dzięki kampanii, dzieci od najmłodszych lat uczą się, że książki mogą być źródłem radości, wiedzy i rozwoju. Czytajmy więc dzieciom i z dziećmi. Bądźmy przykładem:)
|
W Wytwórni Świątecznych Prezentów praca wre…
|
![]() |

Czy w naszym mieście jest ulica, na której rządzą cztery żywioły? Choć można byłoby przypuszczać, że jest to Jurczyńskiego 1/3, to nic bardziej mylnego. Ulica Żywiołów znajduje się w EC1 i jest inspirującym i niesamowitym miejscem, które nie tylko edukuje, ale również wyzwala dobrą energię.
Jeśli pragniesz sprawdzić swoją zwinność, przejść prawdziwy test sprawności i odwagi, poznać podstawy praw fizyki, pobudzić wszystkie zmysły, zobaczyć świat oczami różnych zwierząt, obejrzeć wir ogniowy, poczuć wiatr we włosach, przebiec się po orbicie, porozmawiać przez rury akustyczne, poczuć się jak pająk na pajęczynie lub chomik w kołowrotku – to koniecznie odwiedź to miejsce! My sprawdziliśmy i świetnie się bawiliśmy.
A przy okazji zwiedziliśmy dworzec Łódź Fabryczna, oglądaliśmy pociągi, czytaliśmy rozkład jazdy, sprawdzaliśmy sprawność schodów ruchomych i prawdziwość prezentów pod dworcową choinką:)