Szkoła Podstawowa nr 12

im. Mariana Batki w Łodzi

Klasa VIA

Niech miś będzie z Tobą!

     Miękki, puchaty i taki z łatką. 25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś.  Przynieśliśmy do szkoły swojego ulubionego pluszowego przyjaciela, który niewątpliwie umilił nam czas spędzony tego dnia w klasie. W ramach obchodów  święta obejrzeliśmy prezentację przedstawiającą historię pluszowego misia. Były misiowe karty pracy i zadania. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija, bo „czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!”

Miasto zawodów – Czytam z klasą w 2a

     We wtorek wspólnie odwiedziliśmy Miasto Zawodów, które zachęca do poszukiwania różnych profesji na specjalnie zbudowanej do tego celu mapie miasta (i okolic). W różnych budynkach ukryte są zawody. Można łatwo sprawdzić, jakie zawody spotyka się np. w banku, na lotnisku czy w filharmonii. W ten sposób poznaliśmy nie tylko miejsce pracy różnych osób, ale również różnorodność zawodów, które można wykonywać w jednej lokalizacji. Odkrywając tajemnice miasta dobrze się bawiliśmy. W grupach wykonaliśmy makiety Miast Zawodów.

Zawody w pudełku – Czytam z klasą w 2a

     W tym roku projekt Czytam z klasą  pomaga dzieciom zapoznać się z różnymi zawodami, które znaleźć można w czytanych lekturach.
W celu urozmaicenia oraz wzbogacenia doświadczeń wprowadziliśmy pudełko z zawodami. Zadaniem dzieci było  wkładanie do pudełka  atrybutów,  kojarzących się z wybranym przez siebie zawodem. Każdy prezentował przed pozostałymi osobami z klasy pudełko oraz jego zawartość. W czasie prezentacji omawialiśmy co i dlaczego włożyliśmy do swojego pudełka i z jakim zawodem nam się to kojarzy. W tym dniu wszyscy bawili się wyśmienicie.

Ortograficzne lody dla ochłody i osłody.

W tym tygodniu utrwalaliśmy  znajomość wybranych reguł ortograficznych, dotyczących pisowni  ó poprzez różnorodne ćwiczenia i zabawy.
Zapraszamy na ortograficzne lody dla osłody. Wyśmienita zabawa z nauką gwarantowana!

Kocham Cię Polsko!

     Coś jej winien? 
A My? powinniśmy mieć w zwyczaju
kasować bilety w tramwaju.
Dawać resztki jedzenia bezdomnym dachowcom.
Kibicować naszym sportowcom.
Stawać w obronie słabszych dzieci.
Na ulicy nie śmiecić.
Uczyć się obcych języków.
Czytać książek bez liku.
Nie marnować bez sensu wody.
Odbywać różne podróże i mieć przygody.
Pomagać koleżankom i kolegom.
Nie uważać się za kogoś lepszego.
Uważnie słuchać, a nie tylko gadać.
W razie czego przeprosić sąsiada.
Nie wyżywać się na mrówkach.
Nie ściągać na klasówkach.
W zimie karmić ptaki.
Nie używać słów byle jakich.
I sprzątać po swoim psie
– ale to się przecież wie!
                                                               Michał Rusinek

 

Kasztanka – Co by było, gdyby zwierzęta mówiły?

https://www.youtube.com/watch?v=2SyKPPQdM8A

Strona: