Szkoła Podstawowa nr 12

im. Mariana Batki w Łodzi

Aktualności

Gratulacje dla laureatów i finalistki Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych

Grupa uczniów naszej szkoły, w roku szkolnym 2024/2025, odniosła ogromny sukces. Zostali laureatami i finalistami Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych. W konkursach tych brało udział tysiące osób z województwa łódzkiego. Tytuł laureata gwarantuje otrzymanie oceny celującej z danego przedmiotu na koniec roku szkolnego, upoważnia do pierwszeństwa w przyjęciu do wybranej szkoły ponadpodstawowej oraz do zwolnienia z egzaminu zewnętrznego (w ustalonym zakresie).

Oto najlepsi z najlepszych:

Kacper Kurzawiński, uczeń klasy VIII b,  laureat Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Fizyki,

Emilia Lach, uczennica klasy VII b,  laureatka Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Geografii,

Zuzanna Staszewska, uczennica klasy VIII b, laureatka Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego,

Błażej Góralski, uczeń klasy VIII b, laureat Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Historii,

Amelia Nowak, uczennica klasy VIII b, finalistka Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego. 

 

 

Serdecznie gratulujemy uczniom, rodzicom oraz nauczycielom przedmiotowcom przygotowującym, motywującym, dostarczającym materiały do konkursów:

Panu Robertowi Dworakowi – nauczycielowi fizyki,

Pani Magdalenie Dudaczyk  – nauczycielce geografii,

Pani Małgorzacie Rudnickiej-Toczek – nauczycielce języka polskiego

Pani Aleksandrze Zuchmańskiej-Wróbel – nauczycielce historii.

Zamiast kwiatów…

Nie możemy tą drogą obdarować dziś naszych Mam bukietem kwiatów.
W zamian-jeden z kwiatów poezji. (więcej…)

Pierwszaki w Urzędzie Miasta Łodzi

12 maja klasa 1B wzięliśmy udział w nietypowej lekcji, która odbyła się w Urzędzie Miasta Łodzi, a dotyczyła samorządności. Jednak zanim przystąpiliśmy do odgrywania swoich ról, poznaliśmy historię budynku, w którym mieści się najważniejszy urząd w Łodzi oraz sylwetkę i zasługi Aleksego Rżewskiego, pierwszego prezydenta naszego miasta. Duża Sala Obrad zaskoczyła nas swoją wielkością. Z zaciekawieniem usadowiliśmy się przy wiekowych biurkach i wysłuchaliśmy informacji na temat Rady Miejskiej. Mieliśmy również okazję wcielić się w role Prezydenta Miasta i Przewodniczącego Rady oraz przeprowadzić głosowania nad wymyślonymi przez siebie propozycjami zamian dla naszego miasta. Padały różne propozycje, a niektóre z nich wywołały duże emocje i sprowokowały burzliwe dyskusje, jak na prawdziwej sesji. Naszą wizytę w UMŁ zakończyło bardzo sympatyczne spotkanie z panią Wiceprezydent Małgorzatą Moskwą-Wodnicką, która przyjęła nas w swoim gabinecie i szczegółowo opowiedziała o  wykonywanej przez siebie pracy. Dodatkową atrakcja były upominki – ekologiczne torby przypominające o utrzymaniu czystości i porządku w naszym mieście. Dziękujemy!!!

Film

Cuda i dziwy czyli Dzień Otwarty w Dwunastce

W sobotę, 10 maja 2025 roku, nasza szkoła otworzyła swoje drzwi dla uczniów, rodziców i gości podczas Dnia Otwartego pod hasłem „Cuda i dziwy, czyli piknik z książką”. Wydarzenie obfitowało w liczne atrakcje, które łączyły zabawę z promocją czytelnictwa i kreatywności.

Wśród najciekawszych punktów programu znalazły się:

  • Niebieskie Igrzyska – pełne emocji zawody sportowe i gry ruchowe dla dzieci,
  • Akademia Młodego Piłkarza – pokazy piłkarskie,
  • Loteria fantowa z atrakcyjnymi nagrodami, które cieszyły się ogromnym zainteresowaniem,
  • Warsztat plastyczny – miejsce twórczej ekspresji, gdzie dzieci mogły stworzyć własne dzieła,
  • Parada bohaterów książkowych – kolorowy korowód uczniów przebranych za postacie literackie,
  • Sprzedaż maskotek ręcznie szytych przez uczniów i nauczycieli,
  • Czytelnicza Kawiarenka – strefa relaksu z książką i pysznym ciastem,
  • Eksperymenty chemiczne – pokaz naukowy,
  • Gimnastyka buzi i języka – kącik logopedyczny z zabawami, kolorowankami i książkami do ćwiczeń,
  • Bookcrossing – wymiana książek pod hasłem „Przynieś książkę – weź książkę”,
  • Przedstawienie Szkolnego Koła Teatralnego – pełen pasji występ młodych aktorów w spektaklu „Brzydkie kaczątko”,
  • Występy artystyczne – popisy wokalne zespołu Tuzinki oraz prezentacje tancerzy Czarnych Stóp,
  • Zwiedzanie szkoły – możliwość poznania sal lekcyjnych, pracowni i infrastruktury szkoły,
  • Stoisko pszczelarskie oferujące zdrowe produkty oraz pokazujące życie pszczół,
  • Licytacja piłki z autografem piłkarza Marcina Robaka,
  • Fotobudka z Kubusiem Puchatkiem,
  • Spotkania z nauczycielami – okazja do rozmów, zadawania pytań i poznania oferty edukacyjnej.

Aby podkreślić literacki charakter wydarzenia i zachęcać innych do czytania, nauczyciele przygotowali cytaty ze swoich ulubionych książek i… nosili je na plecach.

Dzień Otwarty przebiegł w radosnej atmosferze, sprzyjającej integracji społeczności szkolnej i promowaniu wartości edukacyjnych. Dziękujemy wszystkim za obecność i zaangażowanie! Serdecznie zapraszamy do naszej szkoły:)

 

Spotkanie z pupilem

9 maja odwiedził naszą klasę niezwykły gość. Był to pies rasy Chow Chow z hodowli prowadzonej przez mamę Igora. Dwumiesięczny szczeniaczek od razu zaznaczył teren, a następnie przywitał się z każdym z nas. Pani Joanna podzieliła się z nami informacjami na temat tej rasy, zaprezentowała trofea mamy malucha, opowiedziała jak należy zajmować się szczeniaczkiem. Mochi czuł się wśród nas swobodnie, chętnie się bawił i przytulał. Miło mieć takiego przyjaciela!

 

Strona: