Grupa uczniów naszej szkoły, w roku szkolnym 2024/2025, odniosła ogromny sukces. Zostali laureatami i finalistami Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych. W konkursach tych brało udział tysiące osób z województwa łódzkiego. Tytuł laureata gwarantuje otrzymanie oceny celującej z danego przedmiotu na koniec roku szkolnego, upoważnia do pierwszeństwa w przyjęciu do wybranej szkoły ponadpodstawowej oraz do zwolnienia z egzaminu zewnętrznego (w ustalonym zakresie).
Oto najlepsi z najlepszych:
– Kacper Kurzawiński, uczeń klasy VIII b, laureat Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Fizyki,
– Emilia Lach, uczennica klasy VII b, laureatka Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Geografii,
– Zuzanna Staszewska, uczennica klasy VIII b, laureatka Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego,
– Błażej Góralski, uczeń klasy VIII b, laureat Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Historii,
– Amelia Nowak, uczennica klasy VIII b, finalistka Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego.

Serdecznie gratulujemy uczniom, rodzicom oraz nauczycielom przedmiotowcom przygotowującym, motywującym, dostarczającym materiały do konkursów:
Panu Robertowi Dworakowi – nauczycielowi fizyki,
Pani Magdalenie Dudaczyk – nauczycielce geografii,
Pani Małgorzacie Rudnickiej-Toczek – nauczycielce języka polskiego
Pani Aleksandrze Zuchmańskiej-Wróbel – nauczycielce historii.
Nie możemy tą drogą obdarować dziś naszych Mam bukietem kwiatów.
W zamian-jeden z kwiatów poezji. (więcej…)
12 maja klasa 1B wzięliśmy udział w nietypowej lekcji, która odbyła się w Urzędzie Miasta Łodzi, a dotyczyła samorządności. Jednak zanim przystąpiliśmy do odgrywania swoich ról, poznaliśmy historię budynku, w którym mieści się najważniejszy urząd w Łodzi oraz sylwetkę i zasługi Aleksego Rżewskiego, pierwszego prezydenta naszego miasta. Duża Sala Obrad zaskoczyła nas swoją wielkością. Z zaciekawieniem usadowiliśmy się przy wiekowych biurkach i wysłuchaliśmy informacji na temat Rady Miejskiej. Mieliśmy również okazję wcielić się w role Prezydenta Miasta i Przewodniczącego Rady oraz przeprowadzić głosowania nad wymyślonymi przez siebie propozycjami zamian dla naszego miasta. Padały różne propozycje, a niektóre z nich wywołały duże emocje i sprowokowały burzliwe dyskusje, jak na prawdziwej sesji. Naszą wizytę w UMŁ zakończyło bardzo sympatyczne spotkanie z panią Wiceprezydent Małgorzatą Moskwą-Wodnicką, która przyjęła nas w swoim gabinecie i szczegółowo opowiedziała o wykonywanej przez siebie pracy. Dodatkową atrakcja były upominki – ekologiczne torby przypominające o utrzymaniu czystości i porządku w naszym mieście. Dziękujemy!!!

![]() |
W sobotę, 10 maja 2025 roku, nasza szkoła otworzyła swoje drzwi dla uczniów, rodziców i gości podczas Dnia Otwartego pod hasłem „Cuda i dziwy, czyli piknik z książką”. Wydarzenie obfitowało w liczne atrakcje, które łączyły zabawę z promocją czytelnictwa i kreatywności.
Wśród najciekawszych punktów programu znalazły się: |
Aby podkreślić literacki charakter wydarzenia i zachęcać innych do czytania, nauczyciele przygotowali cytaty ze swoich ulubionych książek i… nosili je na plecach.
Dzień Otwarty przebiegł w radosnej atmosferze, sprzyjającej integracji społeczności szkolnej i promowaniu wartości edukacyjnych. Dziękujemy wszystkim za obecność i zaangażowanie! Serdecznie zapraszamy do naszej szkoły:)
| 9 maja odwiedził naszą klasę niezwykły gość. Był to pies rasy Chow Chow z hodowli prowadzonej przez mamę Igora. Dwumiesięczny szczeniaczek od razu zaznaczył teren, a następnie przywitał się z każdym z nas. Pani Joanna podzieliła się z nami informacjami na temat tej rasy, zaprezentowała trofea mamy malucha, opowiedziała jak należy zajmować się szczeniaczkiem. Mochi czuł się wśród nas swobodnie, chętnie się bawił i przytulał. Miło mieć takiego przyjaciela! | ![]() |