13 czerwca w świetlicy odbył się bardzo przez wszystkich wyczekiwany finał IV edycji „Mam Talent”. Z roku na rok przybywa gwiazd świecących jasno w naszej Dwunastce. Na scenie pojawili się wokaliści, instrumentaliści, iluzjoniści oraz tancerze. Młodzi wykonawcy zachwycili nas swoją niepowtarzalnością, charyzmą i wielką odwagą. Jury miało nie lada wyzwanie, aby wybrać laureatów i wyróżnionych, gdyż każda gwiazda błyszczała, oj błyszczała…Ostatecznie wyłoniono zwycięzców:
I miejsce Marysia Góra oraz Ola Malatyńska
II miejsce Julek Karpierz oraz Marcysia Kowalska
III miejsce duet Ala Lipiec + Ela Koziarkiewicz oraz Piotr Woźniak
Wyróżnienia: Oliwia Kacprzyk, Nadia Lipska, duet Otylia Angerman + Amelia Urbańska, Ula Wajs + Antosia Stoev
Szczere gratulacje i owacje na stojąco!!!
Pamiętajcie Kochani: „Warto pracować i marzyć, aby rozwijać swój talent i wyobraźnię – wtedy życie jest kolorowe, a duszę rozpiera radość tworzenia…:0)”
11 czerwca udaliśmy się do Muzeum Druku i Papieru, które mieści się w pofabrycznym budynku Ogrodów Geyera. Ciekawostką jest to, że do 2007 roku działało w budynku na stacji kolejowej Łódź–Widzew, czyli w sąsiedztwie naszej szkoły. Muzeum zgromadziło wiele ciekawych eksponatów z dziedziny historii papiernictwa, drukarstwa i introligatorstwa. Wśród eksponatów znajdują się gilotyny do papieru, urządzenia do wykrawania, wanna do produkcji papieru czerpanego, czcionki metalowe i drewniane z regałem zecerskim, kolekcja opraw książkowych, ekslibrisów oraz drzeworytów. Obecnie znajdują się tu pracownie: introligatorska, typograficzna, a także czerpalnia papieru, galeria i biblioteka. Wysłuchaliśmy opowieści o historii papieru, przez mikroskop oglądaliśmy celulozę, no i oczywiście czerpaliśmy własne arkusze. Po obejrzeniu eksponatów mieliśmy możliwość wysłuchania bajki z analogowej winylowej płyty puszczonej na gramofonie.
Zapraszamy do obejrzenia zwycięskich prac naszych uczniów biorących udział w konkursie zorganizowanym w naszej szkole z inicjatywy i przy współpracy Spółdzielni Mieszkaniowej im. Mieszka I. Opiekunką konkursu była pani Magdalena Dudaczyk.
Gorąco zapraszamy na spotkanie rodziców Dzieci przyjętych do naszej szkoły.
Listy przyjętych wywieszone będą 18 czerwca br.
Spotkanie odbędzie się w dniu 24 czerwca 2025 roku o godzinie 17.00
w hali gimnastycznej – wejście od strony boiska ORLIK.
![]()