Szkoła Podstawowa nr 12

im. Mariana Batki w Łodzi

Klasa VIIIB

Sztuka i dobroczynność

       Serdecznie zapraszamy uczniów klas – 1-3 oraz 4-8 do udziału w konkursie świątecznym, który daje możliwość tworzenia sztuki charytatywnej.

Konkurs polega na przygotowaniu prac: ozdób świątecznych lub kartek świątecznych przy użyciu nici lub włóczki.

Celem konkursu jest:
– rozwijanie zainteresowań, kreatywności i wyobraźni oraz aktywizacja uczniów,
– popularyzacja matematyki oraz rozwijanie wyobraźni przestrzennej,
– rozwijanie zdolności manualnych,
– rozwijanie wrażliwości na potrzeby drugiego człowieka.

Przedmiotem konkursu jest wykonanie ozdoby świątecznej mającej kształt figury geometrycznej (płaskiej bądź przestrzennej) z wykorzystaniem haftu, szydełka oraz drutów lub kartki/obrazka (np.: na papierze, płótnie, drewnie-String art) z matematyczno-świątecznymi wyszywankami (np.: bałwan – ósemka, choinka – trójkąty, świeca – prostokąt i trójkąt, czapka Mikołaja – stożek).

Wszystkie prace zostaną wyeksponowane na wystawie w ostatnim tygodniu przed Świętami. Będzie je można potem zakupić w celu wsparcia akcji charytatywnej, która odbędzie się w tym czasie w naszej szkole w celu niesienia pomocy osobom w podeszłym wieku.

Prace należy składać do dnia 15 grudnia (czwartek) u organizatorów konkursu. Prosimy o dołączenie etykietek
z imieniem oraz nazwiskiem autora.

Liczymy na Wasze zaangażowanie, kreatywność i dobre serduszko!

Organizatorzy konkursu:
Ela Nowak
Emilia Skrzypiec

Poczuj swoją wartość

W dniu 14 grudnia odbyła się ciekawa lekcja wychowawcza. Rozmawialiśmy o poczuciu własnej wartości. Była to próba spojrzenia na siebie i  zastanowienia się nad tym, co w sobie lubimy i cenimy. Dyskutowaliśmy o tym, jakie czynniki budują poczucie własnej wartości oraz o tym, jak poradzić sobie z brakiem wiary w siebie.

Wieczór wróżb i magii

Święty Andrzej Ci ukaże, co Ci los przyniesie w darze…

 

Ogólnopolski Projekt Edukacyjny (Nie)zwykła matematyka

Uprzejmie informujemy, iż nasza szkoła przystąpiła do Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego (Nie)zwykła matematyka. Głównym celem projektu jest kształcenie inicjatywy i pomysłowości w rozwiązywaniu problemów, rozwijanie umiejętności wykorzystania zdobytej wiedzy w praktyce.
Chcielibyśmy, aby nasi Uczniowie dostrzegli znaczenie matematyki w życiu codziennym i zdawali sobie sprawę z tego, że matematyka otacza nasz cały czas w różnych dziedzinach nauki.
Zadania projektowe będą realizowane w klasach 4-8 we współpracy z nauczycielami koordynującymi projekt.
Mamy nadzieję, że poza edukacyjnym walorem projektu, będzie to dla wszystkich również dobra zabawa.

Nauczyciele odpowiedzialni za projekt: Elżbieta Nowak (nauczyciel matematyki), Joanna Ogińska (nauczyciel przyrody/biologii), Emilia Skrzypiec (nauczyciel języka angielskiego).

Selfikowy zawrót głowy

W dniu 26 października wybraliśmy się do Selfie Art. Po krótkich warsztatach wyjaśniających nam, jak zrobić dobre zdjęcie telefonem,  pozowaliśmy w specjalnie do tego przygotowanych i oryginalnych wnętrzach, wykorzystując niedawno zdobyte informacje. To miejsce przeniosło nas w magiczny świat fotografii, selfie i szalonych aranżacji. Stworzyliśmy niezapomniane zdjęcia, które nabrały innego, nowego wymiaru.

Strona: