Sztuka i dobroczynność

Emilia Skrzypiec   15.12.2022

Serdecznie zapraszamy uczniów klas – 1-3 oraz 4-8 do udziału w konkursie świątecznym, który daje możliwość tworzenia sztuki charytatywnej.

Konkurs polega na przygotowaniu prac: ozdób świątecznych lub kartek świątecznych przy użyciu nici lub włóczki.

Celem konkursu jest:
– rozwijanie zainteresowań, kreatywności i wyobraźni oraz aktywizacja uczniów,
– popularyzacja matematyki oraz rozwijanie wyobraźni przestrzennej,
– rozwijanie zdolności manualnych,
– rozwijanie wrażliwości na potrzeby drugiego człowieka.

Przedmiotem konkursu jest wykonanie ozdoby świątecznej mającej kształt figury geometrycznej (płaskiej bądź przestrzennej) z wykorzystaniem haftu, szydełka oraz drutów lub kartki/obrazka (np.: na papierze, płótnie, drewnie-String art) z matematyczno-świątecznymi wyszywankami (np.: bałwan – ósemka, choinka – trójkąty, świeca – prostokąt i trójkąt, czapka Mikołaja – stożek).

Wszystkie prace zostaną wyeksponowane na wystawie w ostatnim tygodniu przed Świętami. Będzie je można potem zakupić w celu wsparcia akcji charytatywnej, która odbędzie się w tym czasie w naszej szkole w celu niesienia pomocy osobom w podeszłym wieku.

Prace należy składać do dnia 15 grudnia (czwartek) u organizatorów konkursu. Prosimy o dołączenie etykietek
z imieniem oraz nazwiskiem autora.

Liczymy na Wasze zaangażowanie, kreatywność i dobre serduszko!

Organizatorzy konkursu:
Ela Nowak