Szkoła Podstawowa nr 12

im. Mariana Batki w Łodzi

Klasa VIIIB

Czytam z klasą – finał

 

Miło mi oznajmić ukończenie  wszystkich trzech modułów projektu „Czytam z klasą”. Były to:

I MODUŁ – jesienny
MAŁA CHMURKA W KRAINIE DRZEW
Maria Terlikowska „Drzewo do samego nieba”

II MODUŁ – zimowy –
MAŁA CHMURKA W KRAINIE ŚNIEGU
Czesław Centkiewicz „Anaruk, chłopiec z Grenlandii”

III MODUŁ – wiosenny
MAŁA CHMURKA W KRAINIE SŁOŃCA
Astrid Lindgren „Dzieci z Bullerbyn”.

Wszystkie zaplanowane zadania zostały zrealizowane, a my wzbogaciliśmy się o nowe wiadomości i cenne wrażenia.
Czytusie górą!

            (więcej…)

Poznajemy ułamki

    Co to jest ułamek?                                                          Poznajemy ułamki z klockami lego

   

 

Ułamki zwykłe

Jak udzielać pierwszej pomocy? Doktor Kręciołek radzi!

        Bezpieczeństwo w czasie wakacji zdominowało czwartkowe i  piątkowe zajęcia. Po obejrzeniu filmów „Numer alarmowy”, „Bezpieczne wakacje” , „Doktor Kręciołek” oraz prezentacji utrwaliliśmy znajomość numerów telefonów alarmowych, dowiedzieliśmy się do kogo należy zwrócić się o pomoc, a także uczyliśmy się wzywania pomocy do osoby poszkodowanej w wypadku. Po dokładnym omówieniu zasad właściwego i bezpiecznego zachowania się podczas letniego wypoczynku przyszedł czas na praktyczne ćwiczenia w ratowaniu życia. Było to sprawdzanie przytomności osoby poszkodowanej oraz układanie jej w pozycji bocznej ustalonej. Z wykorzystaniem fantomów odbył się trening resuscytacji. Zapamiętaliśmy, że należy wykonać 2 oddechy ratownicze oraz 30 ucisków klatki piersiowej. Bezpiecznych wakacji!

 

 

 

Czwarta klasa i nowa pani

             Po wielu zapytaniach, dociekaniach, domysłach tajemnica, kto zostanie wychowawcą 4B została ujawniona. To pani Emilia Skrzypiec, którą znamy od klasy pierwszej. Powitaliśmy Ją serdecznie, a na dowód sympatii zaśpiewaliśmy piosenkę „Czwarta klasa na obcasach”. Polecamy się na przyszłość ze swoją energią, pomysłowością i aktywnością 🙂

       

     

Strona: