
Miło mi oznajmić ukończenie wszystkich trzech modułów projektu „Czytam z klasą”. Były to:
I MODUŁ – jesienny
MAŁA CHMURKA W KRAINIE DRZEW
Maria Terlikowska „Drzewo do samego nieba”
II MODUŁ – zimowy –
MAŁA CHMURKA W KRAINIE ŚNIEGU
Czesław Centkiewicz „Anaruk, chłopiec z Grenlandii”
III MODUŁ – wiosenny
MAŁA CHMURKA W KRAINIE SŁOŃCA
Astrid Lindgren „Dzieci z Bullerbyn”.
Wszystkie zaplanowane zadania zostały zrealizowane, a my wzbogaciliśmy się o nowe wiadomości i cenne wrażenia.
Czytusie górą!
| Bezpieczeństwo w czasie wakacji zdominowało czwartkowe i piątkowe zajęcia. Po obejrzeniu filmów „Numer alarmowy”, „Bezpieczne wakacje” , „Doktor Kręciołek” oraz prezentacji utrwaliliśmy znajomość numerów telefonów alarmowych, dowiedzieliśmy się do kogo należy zwrócić się o pomoc, a także uczyliśmy się wzywania pomocy do osoby poszkodowanej w wypadku. Po dokładnym omówieniu zasad właściwego i bezpiecznego zachowania się podczas letniego wypoczynku przyszedł czas na praktyczne ćwiczenia w ratowaniu życia. Było to sprawdzanie przytomności osoby poszkodowanej oraz układanie jej w pozycji bocznej ustalonej. Z wykorzystaniem fantomów odbył się trening resuscytacji. Zapamiętaliśmy, że należy wykonać 2 oddechy ratownicze oraz 30 ucisków klatki piersiowej. Bezpiecznych wakacji! | ![]() |
![]() |
Po wielu zapytaniach, dociekaniach, domysłach tajemnica, kto zostanie wychowawcą 4B została ujawniona. To pani Emilia Skrzypiec, którą znamy od klasy pierwszej. Powitaliśmy Ją serdecznie, a na dowód sympatii zaśpiewaliśmy piosenkę „Czwarta klasa na obcasach”. Polecamy się na przyszłość ze swoją energią, pomysłowością i aktywnością 🙂 |

