Jak udzielać pierwszej pomocy? Doktor Kręciołek radzi!

Agata Kucharczyk   18.06.2021

Bezpieczeństwo w czasie wakacji zdominowało czwartkowe i  piątkowe zajęcia. Po obejrzeniu filmów „Numer alarmowy”, „Bezpieczne wakacje” , „Doktor Kręciołek” oraz prezentacji utrwaliliśmy znajomość numerów telefonów alarmowych, dowiedzieliśmy się do kogo należy zwrócić się o pomoc, a także uczyliśmy się wzywania pomocy do osoby poszkodowanej w wypadku. Po dokładnym omówieniu zasad właściwego i bezpiecznego zachowania się podczas letniego wypoczynku przyszedł czas na praktyczne ćwiczenia w ratowaniu życia. Było to sprawdzanie przytomności osoby poszkodowanej oraz układanie jej w pozycji bocznej ustalonej. Z wykorzystaniem fantomów odbył się trening resuscytacji. Zapamiętaliśmy, że należy wykonać 2 oddechy ratownicze oraz 30 ucisków klatki piersiowej. Bezpiecznych wakacji!