Szkoła Podstawowa nr 12

im. Mariana Batki w Łodzi

Klasa VIIIB

Nasza klasa biało-czerwona

     Dnia 11 listopada świętowaliśmy 103 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.
Poprzedniego dnia nie zabrakło w naszej szkole biało-czerwonych barw.

Uczniowie naszej klasy uczcili ten dzień w sposób wyjątkowy. Obejrzeliśmy  prezentację przygotowaną z okazji narodowego święta, wysłuchaliśmy Marysi Jóchnowicz, która przygotowała informacje na ten temat oraz Ali Maciejczyk, która wyrecytowała specjalnie przygotowany na tę okazję wiersz.

Święto Niepodległości jest dla nas lekcją patriotyzmu, powodem do dumy narodowej oraz piękną lekcją historii.

Kodeks kumpla

Trwa kampania społeczna organizowana przez: Cartoon Network oraz Fundację Dzieci Niczyje – „Bądź kumplem, nie dokuczaj”, która została stworzona w odpowiedzi na rosnącą skalę zjawiska, jakim jest dokuczanie.
Ambasadorami akcji zostało wielu znanych osób m.in. Robert Lewandowski, Jakub Błaszczykowski, czy Kamil Stoch.

W celu propagowania koleżeńskich zachowań wśród dzieci, na jednej z lekcji wychowawczych zachęciłam swoich uczniów do podjęcia tego tematu. Rozmawialiśmy na temat dokuczania, zasad fair play i bycia dobrym kumplem. Na koniec lekcji wszyscy podpisali Kodeks kumpla, który będzie nam codziennie przypominał, że dokuczanie nigdy nie jest w porządku! My już wiemy, co można zrobić, żeby świat był bardziej życzliwy, a ty?

KODEKS KUMPLA
Bądź swoim własnym najlepszym przyjacielem i traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.
Bądź miły dla innych, nie osądzaj ich – każdy potrzebuje dobrego kumpla.
Bądź uczciwy i godny zaufania.
Bądź lojalny i wstawiaj się za innymi, jeśli tego potrzebują.
Miej odwagę powiedzieć „przepraszam”, jeśli popełnisz błąd.
Bądź wsparciem, gdy ktoś ma zły dzień.
Baw się dobrze ze swoimi kumplami i pozwól innym bawić się dobrze z Tobą!

Słodka lekcja wychowawcza

Dnia 13 października odbyła się ciekawa lekcja wychowawcza. Nasza wychowawczyni zaplanowała zabawy integrujące grupę,
które przyniosły nam wiele radości. Dodatkowo każdy z nas przyniósł swoje ulubione smakołyki, które z apetytem zajadaliśmy.
Było smacznie i bardzo wesoło:)

Wycieczka do Michałówki

     Dnia 28 września nasza klasa pojechała na wycieczkę do Michałówki. Dzieci uczestniczyły w zajęciach przyrodniczo-edukacyjnych. Pogoda oraz humory dopisały. Było również wiele atrakcji. Piekliśmy ciasteczka, poznawaliśmy tajniki garncarstwa, odwiedziliśmy mini zoo. Najwięcej śmiechu było w trakcie przejażdżki naczepą od traktora. Bawiliśmy się wyśmienicie!

Strona: