Kodeks kumpla

Emilia Skrzypiec   29.10.2021

Trwa kampania społeczna organizowana przez: Cartoon Network oraz Fundację Dzieci Niczyje – „Bądź kumplem, nie dokuczaj”, która została stworzona w odpowiedzi na rosnącą skalę zjawiska, jakim jest dokuczanie.
Ambasadorami akcji zostało wielu znanych osób m.in. Robert Lewandowski, Jakub Błaszczykowski, czy Kamil Stoch.

W celu propagowania koleżeńskich zachowań wśród dzieci, na jednej z lekcji wychowawczych zachęciłam swoich uczniów do podjęcia tego tematu. Rozmawialiśmy na temat dokuczania, zasad fair play i bycia dobrym kumplem. Na koniec lekcji wszyscy podpisali Kodeks kumpla, który będzie nam codziennie przypominał, że dokuczanie nigdy nie jest w porządku! My już wiemy, co można zrobić, żeby świat był bardziej życzliwy, a ty?

KODEKS KUMPLA
Bądź swoim własnym najlepszym przyjacielem i traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.
Bądź miły dla innych, nie osądzaj ich – każdy potrzebuje dobrego kumpla.
Bądź uczciwy i godny zaufania.
Bądź lojalny i wstawiaj się za innymi, jeśli tego potrzebują.
Miej odwagę powiedzieć „przepraszam”, jeśli popełnisz błąd.
Bądź wsparciem, gdy ktoś ma zły dzień.
Baw się dobrze ze swoimi kumplami i pozwól innym bawić się dobrze z Tobą!