Dziś na godzinie wychowawczej w ramach Tygodnia Zdrowia Psychicznego w SP12 zastanawialiśmy się, co daje nam radość i zadowolenie. Okazało się, że myślimy podobnie, w życiu trzeba sprawiać sobie drobne radości, a uśmiech i dobre słowo mogą sprawić cuda. Efekty naszej pracy przedstawiliśmy na plakatach i nie tylko:)







10 oznak świadczących m.in. o tym, że Twoje dziecko jest szczęśliwe (i prawidłowo się rozwija):
W tym tygodniu obchodziliśmy Święto Chłopca. Złożyliśmy naszym kolegom najserdeczniejsze życzenia i podarowaliśmy drobne upominki. Choć w naszej klasie nie są oni w większości, to bez nich z pewnością nie byłoby tak wesoło. Wszystkiego Naj… Naj… Drodzy Koledzy:)

Nowy rok szkolny to nowe oczekiwania, plany i pomysły !!!
W naszej świetlicy szkolnej na pewno nie zabraknie wielu interesujących wydarzeń.
W tym roku szkolnym nasze Świetliczaki będą uczestniczyły między innymi w Ogólnopolskim Programie Krainy Zmysłów
„Sensorycznie się rozwijam, bo biegam, skaczę, badam i dotykam”.
Zachęcamy naszych uczniów do udziału w konkursie pt. „Sensoryczny przyjaciel”,
którego zadaniem jest samodzielne wykonanie interesującej zabawki sensorycznej.
Na naszych zwycięzców czekają ciekawe nagrody.

SERDECZNIE ZAPARASZAMY DO UDZIAŁU !!!
Nauczyciele świetlicy: Aneta Godson, Wioletta Luniak, Anna Odziemek, Marzena Woźniak

Relacje – jak je budować?
Im są bliższe, tym bardziej okazują się skomplikowane, a jednocześnie niezbędne. Żyjemy w sieci powiązań rodzinnych, zawodowych, przyjacielskich i wielu innych. Relacje stanowią fundament normalnej egzystencji w społeczeństwie. Jednocześnie ich brak odbija się na psychice w często katastrofalny sposób. Osoby samotne zdecydowanie częściej zapadają na depresję i przewlekłe choroby, są mniej odporne na stres.
Wyprzedając obchody tygodnia zdrowia psychicznego, wybraliśmy się wspólnie do kina na seans ,, Jak rozmawiać z psem”, a następnie wpadliśmy w wir dobrej. wspólnej zabawy w kręgielni Król Kul.
Towarzyszyły nam tylko pozytywne emocje, rywalizacja, ale przede wszystkim dobra zabawa.
Od pozytywnych emocji do pozytywnych relacji!