Uśmiechu od ucha do ucha,
zdrowia i pogody ducha,
zabawy bez końca,
samych słonecznych dni,
gwiazdki z nieba,
złotej rybki spełniającej życzenia,
wspaniałych przyjaciół,
słodkich snów,
fantastycznych zabaw
i super prezentów
wszystkim Dzieciom życzy Dyrekcja oraz Nauczyciele SP 12 🙂

30 maja 2026 roku w godzinach 10.00–14.00 odbył się pełen energii i ekologicznych inspiracji Piknik „Przyjaciele Ziemi”. W wydarzeniu wzięli udział uczniowie, rodzice oraz mieszkańcy okolicy, którzy wspólnie pokazali, że troska o środowisko może iść w parze z zabawą i nauką.
Mimo nie w pełni sprzyjających warunków pogodowych, tego dnia było naprawdę zielono i bardzo ekologicznie! Uczestnicy mogli skorzystać z wielu atrakcji, które łączyły edukację z aktywnym spędzaniem czasu i integracją całej społeczności.
W programie znalazły się następujące atrakcje:
Podczas pikniku otworzyliśmy również swoje serca i wsparliśmy zbiórkę funduszy na leczenie małej Michasi Jakubiec, która zmaga się z ciężką chorobą. Dzięki uczestnikom udało się zebrać kwotę przeszło 2300 złotych. Rodzina dziewczynki serdecznie dziękuje wszystkim darczyńcom!
Piknik był okazją do zdobycia wiedzy o ekologii, okazania empatii oraz do wspólnego spędzenia czasu i budowania relacji w przyjaznej atmosferze. Uśmiechy uczestników i ogromne zaangażowanie w przygotowane aktywności pokazały, że dbanie o Ziemię może być ciekawą i inspirującą przygodą.
Serdecznie dziękujemy Spółdzielni Mieszkaniowej Mieszko I oraz jej prezesowi Panu Franciszkowi Klimkowi za wartościowe atrakcje i wsparcie w organizacji tego przedsięwzięcia, a także wszystkim sponsorom oraz mediom, które relacjonowały to wydarzenie.
Dziękujemy wszystkim za obecność i wspólną zabawę!
Razem udowodniliśmy, że troska o środowisko naprawdę się opłaca – i to z uśmiechem!
Drodzy Rodzice i Uczniowie!
Przed nami wyjątkowe wydarzenie, które może przejść do historii naszej szkoły! Organizujemy **WIELKĄ LICYTACJĘ SPORTOWYCH WYJĄTKOWYCH GADŻETÓW**, które otrzymaliśmy od ludzi wielkiego serca związanych ze światem sportu
To nie są zwykłe przedmioty… to prawdziwe perełki dla fanów piłki nożnej!
## W LICYTACJI:
**Piłka z autografami gwiazd futbolu:**
Rafał Gikiewicz, Maciej Makuszewski, Paweł Brożek, Alessandro Del Piero, Michał Probierz, Marek Hamsik, Łukasz Wawrzyniak, Rivaldo, Rui Patrício, Ricardo Quaresma
Tych nazwisk nie trzeba przedstawiać – światowa piłka w jednym miejscu!
**Piłka z autografami piłkarzy Widzewa Łódź z poprzedniego sezonu**
Widzew Łódź
**Zdjęcie z autografem legendy światowego futbolu – RIVALDO**
**Strój piłkarski Widzewskiej Akademii (Robak Jr, nr 9)** – wyjątkowy przedmiot dla młodszych fanów futbolu, przekazany przez legendę polskiej piłki – Marcina Robaka
## DOBRE SERCA NASZEJ SZKOŁY
Wszystkie te sportowe gadżety zostały przekazane dzięki zaangażowaniu Pana Marcina oraz jego żony Patrycji, którzy od lat wspierają życie szkolne i są prawdziwymi dobrymi duchami naszej społeczności.
## TERMIN LICYTACJI
Licytacja odbędzie się w najbliższą sobotę podczas pikniku szkolnego
30 maja
około godziny 12:00
## CENY WYJŚCIOWE:
* Piłka Widzewa Łódź – **500 zł**
* Piłka z autografami gwiazd światowej piłki – **800 zł**
* Zdjęcie z autografem Rivaldo – **500 zł**
* Strój Robak Jr nr 9 – **50 zł**
Zebrane środki wspomogą naszą szkołę oraz zostaną przeznaczone na zakup nowego sprzętu sportowego, który posłuży wszystkim uczniom!
Zapraszamy wszystkich rodziców, uczniów i sympatyków szkoły do udziału!
Nie przegapcie tej okazji – takich przedmiotów się nie kupuje, takie rzeczy się zdobywa!
Wszystkim Mamom z okazji ich Święta
życzymy spełnienia marzeń, chwil wytchnienia, słonecznych uśmiechów i radości z życia:)
Za Waszą miłość, czułość i cierpliwość – dziękujemy!
Dużo radości, zdrowia oraz samych cudownych dni!

20 maja uczniowie klas drugich wyruszyli do stajni „Freedom” koło Zgierza, aby naocznie przekonać się, jak pięknymi i dostojnymi zwierzętami są konie.
Na początek poznaliśmy zasady bezpieczeństwa w stajni oraz dowiedzieliśmy się, jak należy o nie dbać. Okazało się, że koń to nie tylko silne i okazałe zwierzę, ale również wymagający „jegomość” – trzeba go wyczyścić, uczesać, wykonać pedicure kopyt, odpowiednio nakarmić i zawsze traktować z należytą uwagą, by nie stała nam się krzywda.
Ogromnym zainteresowaniem cieszyło się czyszczenie i pielęgnacja, a niektórzy odkryli w sobie prawdziwy talent fryzjerski.
Najwięcej emocji wzbudziła oczywiście jazda konna na kucykach – była odrobina tremy i mnóstwo radości. Kask jeździecki na głowie, wodze w dłoni, nogi w strzemionach i każdy mógł przez chwilę poczuć się jak prawdziwy jeździec, albo przynajmniej bardzo dzielny pasażer.
Nie zabrakło też sportowych aktywności i wyzwań. Był tor przeszkód z hobby horse (czyli koń „na miarę kieszeni”), skoki przez poprzeczkę dla odważnych i sprężystych, rzuty do celu (bo refleks i precyzja też się przydaje w stajni!), a także szalony plac zabaw przygotowujący kondycję do jazdy konnej (osiodłane beczki na utrzymanie równowagi na końskim grzbiecie, ścianka wspinaczkowa wzmacniająca nogi i ręce, trampolina i tyrolka, by wzmocnić całe ciało).
Prawdziwe emocje przyniósł konkurs na łące – zbieranie trawy dla koni. Rozgorzała zacięta rywalizacja: dziewczyny kontra chłopaki! Wynik? Oficjalnie… wszyscy wygrali, choć niektórzy twierdzą, że to konie były największymi zwycięzcami, bowiem był to ich podwieczorek.
Dla uspokojenia emocji zasiedliśmy do stołu, aby dowiedzieć się, że koń nie tylko spożywa świeżą trawę i siano, ale również specjalne pasze, granulaty, zboża i smakołyki w postaci marchewki, buraków i jabłek. Zapomnieliśmy tylko zapytać o suchy chleb…
Po tylu wrażeniach przyszedł czas na regenerację sił przy ognisku z pieczeniem kiełbasek.
Ta wyprawa pokazała nam, że nauka może być świetną przygodą, a kontakt ze zwierzętami uczy nie tylko odpowiedzialności i spokoju, ale też wywołuje ogrom radości.
Wracamy bogatsi o nowe doświadczenia, pełni energii i… z lekkim niedosytem (bo każdy chciałby jeszcze jedną rundę na kucyku ).