Szkoła Podstawowa nr 12

im. Mariana Batki w Łodzi

Aktualności

Zakończenie roku szkolnego 2025/2026

Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2025/2026 odbędzie się

w dniu 26 czerwca w hali gimnastycznej SP nr 12

według następującego harmonogramu:

klasy I-III godzina 9:00, po uroczystości spotkanie z wychowawcami w salach lekcyjnych;

klasy IV-VIII godzina 10:10, po uroczystości spotkanie z wychowawcami w salach lekcyjnych.

Drukujemy w 3D

Podczas lekcji informatyki uczniowie klas ósmych rozwijali swoje umiejętności technologiczne, pracując w programie TinkerCAD – intuicyjnym narzędziu do projektowania modeli 3D. Każdy z uczestników stworzył własny projekt, który następnie został wydrukowany na drukarce 3D zakupionej w ramach Programu Laboratoria Przyszłości. Pierwsze wydrukowane projekty były proste, ale kolejne stawały się coraz bardziej skomplikowane, miały ruchome elementy. Uczniom podobało się tworzenie własnych prac. Była to miła odskocznia po trudach nauki Pythona.

Wycieczka klasy 6a do Gdańska

Uczniowie klasy 6a, wraz z opiekunami, udali się w dniach 11 – 12 czerwca 2026 roku na wycieczkę do Gdańska.

Zwiedzaliśmy Zamek Krzyżacki w Malborku, który jest wpisany na Listę Dziedzictwa UNESCO. Potem pojechaliśmy do Krynicy Morskiej, gdzie aktywnie spędzaliśmy czas m.in. na plaży i na boisku. Kolejnego dnia dotarliśmy do celu naszej wycieczki – Gdańska. Obejrzeliśmy niezwykłe Muzeum II Wojny Światowej, zwiedzaliśmy centrum miasta. Potem pojechaliśmy do Sopotu, gdzie spacerowaliśmy i wygrzewaliśmy się w słońcu na molo. Wróciliśmy niewyspani, ale szczęśliwi.

Dzień Dziecka

Uśmiechu od ucha do ucha,
zdrowia i pogody ducha,
zabawy bez końca,
samych słonecznych dni,
gwiazdki z nieba,
złotej rybki spełniającej życzenia,
wspaniałych przyjaciół,
słodkich snów,
fantastycznych zabaw
i super prezentów

wszystkim Dzieciom życzy Dyrekcja oraz Nauczyciele SP 12 🙂

Eko Piknik „Przyjaciele Ziemi”

30 maja 2026 roku w godzinach 10.00–14.00 odbył się pełen energii i ekologicznych inspiracji Piknik „Przyjaciele Ziemi”. W wydarzeniu wzięli udział uczniowie, rodzice oraz mieszkańcy okolicy, którzy wspólnie pokazali, że troska o środowisko może iść w parze z zabawą i nauką.

Mimo nie w pełni sprzyjających warunków pogodowych, tego dnia było naprawdę zielono i bardzo ekologicznie! Uczestnicy mogli skorzystać z wielu atrakcji, które łączyły edukację z aktywnym spędzaniem czasu i integracją całej społeczności.
W programie znalazły się następujące atrakcje:

  • Eko magnesy – kreatywne warsztaty z wykorzystaniem materiałów z recyklingu,
  • Stanowisko roślin oczyszczających powietrze – sadzenie roślin i ozdabianie doniczek,
  • Pokój zagadek z robotami – ekologiczne wyzwania i sterowanie robotami,
  • Recykling w praktyce – stanowisko zgniatania opakowań i nauka segregacji,
  • Wirtualna rzeczywistość (VR) – nowoczesne spojrzenie na ekologię,
  • Eko‑torby – pomysłowość i styl bez plastiku,
  • Ekomat losujący – interaktywne zadania ekologiczne,
  • Występy artystyczne – zespoły Czarne Stopy i Tuzinki zadbały o świetną atmosferę,
  • Akademia Młodego Piłkarza oraz zabawy ruchowe – dużo ruchu i zdrowej rywalizacji,
  • Eksperymenty chemiczne – efektowne pokazy naukowe,
  • Warsztaty plastyczne i biblioteczny kącik – kreatywna przestrzeń dla najmłodszych zorganizowana przez nauczycieli szkoły i przedszkola,
  • Bańki mydlane – odrobina magicznej radości dla wszystkich,
  • Pizzobus Pizzerii Georgio’s z Andrespola – pyszna przerwa dla uczestników pikniku,
  • Miody firmy „Pasieki rodziny Sadowskich”,
  • Dmuchańce,
  • Licytacja sportowych wyjątkowych gadżetów, a były to: piłka z autografami gwiazd futbolu: Rafał Gikiewicz, Maciej Makuszewski, Paweł Brożek, Alessandro Del Piero, Michał Probierz, Marek Hamsik, Łukasz Wawrzyniak, Rivaldo, Rui Patrício, Ricardo Quaresma; piłka z autografami piłkarzy Widzewa Łódź z poprzedniego sezonu Widzew-Łódź, zdjęcie z autografem legendy światowego futbolu – RIVALDO; strój piłkarski Widzewskiej Akademii (Robak Jr, nr 9) – wyjątkowy przedmiot dla młodszych fanów futbolu, przekazany przez legendę polskiej piłki – Marcina Robaka. Wszystkie te sportowe gadżety zostały przekazane dzięki zaangażowaniu Pana Marcina oraz jego żony Patrycji, którzy od lat wspierają życie szkolne i są prawdziwymi dobrymi duchami naszej społeczności.

Podczas pikniku otworzyliśmy również swoje serca i wsparliśmy zbiórkę funduszy na leczenie małej Michasi Jakubiec, która zmaga się z ciężką chorobą. Dzięki uczestnikom udało się zebrać kwotę przeszło 2300 złotych. Rodzina dziewczynki serdecznie dziękuje wszystkim darczyńcom!

Piknik był okazją do zdobycia wiedzy o ekologii, okazania empatii oraz do wspólnego spędzenia czasu i budowania relacji w przyjaznej atmosferze. Uśmiechy uczestników i ogromne zaangażowanie w przygotowane aktywności pokazały, że dbanie o Ziemię może być ciekawą i inspirującą przygodą.

Serdecznie dziękujemy Spółdzielni Mieszkaniowej Mieszko I oraz jej prezesowi  Panu Franciszkowi Klimkowi za wartościowe atrakcje i wsparcie w organizacji tego przedsięwzięcia, a także wszystkim sponsorom oraz mediom, które relacjonowały to wydarzenie.

Dziękujemy wszystkim za obecność i wspólną zabawę!
Razem udowodniliśmy, że troska o środowisko naprawdę się opłaca – i to z uśmiechem!

 

Strona: