Nauka zdalna nieco opóźniła spotkanie wigilijne w naszej klasie, dlatego postanowiliśmy zorganizować spotkanie noworoczne. Składaliśmy sobie wzajemnie noworoczne życzenia, obdarowaliśmy się upominkami, które sprawiły wszystkim wiele radości oraz mogliśmy skosztować domowych wypieków, które przygotowały nasze mamy.
Nowy rok rozpoczął się w naszej klasie pięknie, uroczyście i w miłej atmosferze, więc mamy nadzieję, że taki nastrój będzie nam towarzyszył przez kolejne mijające miesiące.
Zimowy las z różnych kawałków i ścinków papieru artystycznego.
Wszystkiego kolorowego!

Ubieranie choinki było doskonałą okazją do utrwalenia pisowni wyrazów z ó i u. Wykonaliśmy ortograficzne bombki. Była to nietypowa powtórka wyrazów związanych ze świętami.
Przygotowania do świąt, wspólne dekorowanie domu i ozdabianie choinki samodzielnie wykonanymi dekoracjami to cała magia i urok grudniowych dni. W środę nasza klasa zamieniła się w wytwórnię choinkowych ozdób z masy porcelanowej. Powstały niezwykłe prace, które po pomalowaniu ozdobią nasze choinki.
W tym tygodniu poznaliśmy zasady pisania ogłoszenia. Ogłoszenie to krótka forma pisemna, za której pomocą podajemy do wiadomości publicznej jakąś informację. Można je napisać z różnych powodów. Piszemy je gdy: chcemy coś kupić, sprzedać, czegoś szukamy (np. zgubionego plecaka, dokumentów, psa lub informujemy o tym, że wkrótce ma się odbyć jakieś wydarzenie. Ogłoszenie musi być zwięzłe i treściwe. Powinno zawierać wszystkie niezbędne dane, szczegółowo opisywać naszą zgubę. Jeśli to możliwe, do treści ogłoszenia wklejamy zdjęcie zwierzęcia.