Emilia Lach jako uczennica klasy VII zdobyła tytuł laureatki Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Geografii. Emilia opowiadała, że kolejne etapy konkursu stawały się coraz bardziej wymagające. Ogrom wiedzy do opanowania, artykuły do nauczenia, obiekty na mapach do zapamiętania, to wszystko było dużym wyzwaniem oraz wymagało wysiłku i pracy. Uczennica nie poddała się i mimo zmęczenia, rzetelnie realizowała swoje cele.
Emilia lubi geografię, to jeden z jej ulubionych przedmiotów. Podkreśla, że poza nauką ma swoje życie. Trenuje karate, po szkole spotyka się ze znajomymi. Zapytana o plany na przyszłość odpowiada, że chciałyby zostać architektem i podróżować po świecie.
Gratulujemy wybitnych osiągnięć w nauce!

Kacper Kurzawiński jest uczniem klasy VIII b. Zdobył tytuł laureata Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego
z Fizyki. Zapytany dlaczego wybrał fizykę odpowiada, że fizyka jest prosta… wystarczy znać wzory, sposoby rozwiązywania zadań, pamiętać zależności i definicje.
Dla Kacpra kolejne etapy konkursu były łatwiejsze niż szkolne sprawdziany. W ostatnim, finałowym etapie konkursu uzyskał 99 punktów na 100 możliwych i zajął I miejsce w województwie. W przygotowaniach do konkursu pod kątem merytorycznym pomagali nauczyciel fizyki Pan Robert Dworak oraz babcia Kacpra – Pani Elżbieta.
Uczeń odniósł także sukces w innych konkursach: Fascynująca fizyka oraz First Step to Success.
W wolnych chwilach Kacper lubi grać na komputerze, układać kostkę Rubika i odpoczywać.
Gratulujemy wybitnych osiągnięć w nauce!

Błażej Góralski jest uczniem klasy VIII b i laureatem Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Historii. Interesował się historią od IV klasy. Według niego jest to przedmiot, który najlepiej tłumaczy bieżące wydarzenia i jedyny, którego uczy się z prawdziwą przyjemnością. W poprzednim roku szkolnym Błażej został finalistą konkursu, a do tytułu laureata zabrakło 1 punktu. Ambicja, wytrwałość, współpraca z nauczycielką historii Panią Aleksandrą Zuchmańską-Wróbel sprawiły, że obecnym roku szkolnym nic nie stanęło na drodze do wygranej.
W wolnym czasie Błażej lubi grać na komputerze, czytać książki i spędzać czas na powietrzu, z rodzeństwem.
Gratulujemy wybitnych osiągnięć w nauce. Jesteśmy z Ciebie dumni!

Drodzy Uczniowie kl. IV-VIII, MIŁOŚNICY POEZJI,
serdecznie zapraszamy Was do udziału
w
IV Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim
pod hasłem
„Tam, gdzie zielona ściele się dolina…” [1],
który odbędzie się w progach SP 12
w środę*, 21 maja 2025r. (więcej…)

Serdecznie zapraszamy uczniów klas V-VIII
łódzkich szkół podstawowych
do udziału
w
II Międzyszkolnym Konkursie
Języka Polskiego oraz Języka Angielskiego
ZŁOTE PIÓRO DWUNASTKI.
Szczegóły w regulaminie konkursu.