W zeszłym tygodniu obchodziliśmy walentynki, a ponieważ każdy pretekst do zabawy jest dobry i my stworzyliśmy wyjątkowy klimat do obchodów tego dnia. Liściki walentynkowe sprawiły nam dużo radości, a słodkie serduszka dużo przyjemności:)
Po wytężonej pracy w pierwszym półroczu przyszedł czas na podsumowanie wysiłków i starań uczniów. Średnia ocen naszej klasy wyniosła 4,88 i jesteśmy z tego bardzo dumni. Wszyscy bardzo ciężko pracowali na ten wynik, a w gronie najlepszych znaleźli się uczniowie:
Emilia Lach, Satya Kalemba, Jan Kosiacki, Adam Zylberberg, Alan Agaciak, Alicja Maciejczyk, Barbara Grzanka, Franciszek Kuzański, Maria Jóchnowicz, Marcelina Czekała, Natalia Czernic, Maja Rosolak, Wojciech Kamiński, Małgorzata Majchrzak oraz Zofia Płuciennik.
Serdecznie gratulujemy wszystkim uczniom!
A teraz z górki…
W dniu 21 grudnia roku obchodziliśmy naszą drugą wspólną Wigilię klasową. Po złożeniu sobie życzeń obdarowaliśmy się wyjątkowymi prezentami. W świątecznym nastroju spędziliśmy ze sobą miłe chwile, gościliśmy się przy pięknie zastawionym stole, a czas umilały nam wyjątkowe kolędy. Słodkości i pyszności na naszym stole było co niemiara. Te wspólnie spędzone chwile zostaną w naszej pamięci na długo, dzięki nim poczuliśmy przedsmak nadchodzących Świąt.
Klasa Vb wspólnie z wychowawczynią życzy Świąt wesołych i zdrowych,
wyzwań w życiu nowych.
Uśmiechu i marzeń spełnienia,
mniej biegania, więcej wytchnienia.
Życzymy radosnych Świąt Bożego Narodzenia oraz dobrego zdrowia i szczęścia na każdy dzień w Nowym Roku.
W dniu 21 grudnia w naszej szkole odbywała się VIII edycja świątecznej akcji charytatywnej. Celem tegorocznych działań było zebranie pieniędzy w celu niesienia pomocy osobom w podeszłym wieku. Podczas akcji charytatywnej rozprowadzaliśmy przekąski charakterystyczne dla danych państw. Nam przypadła Argentyna! Podczas kiermaszu cieszyliśmy się wspólną zabawą, ale przede wszystkim starliśmy się zebrać jak najwięcej pieniążków na szczytny cel.
Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w tę akcję.
Warto pomagać!
W dniu 15 grudnia 2022 roku na lekcji języka polskiego uczniowie klasy 5b przebrali się za wybranych bohaterów mitologii greckiej,
którą omawialiśmy na ostatnich lekcjach.
Postacie były różne – od znanej Demeter do rzadkiego i praktycznie nieznanego Heliosa.
Wszyscy poświęcili dużo czasu na przygotowanie swoich strojów i ta praca naprawdę się opłaciła, gdyż została doceniona przez Panią od języka polskiego,
która pochwaliła zaangażowanie klasy. Dodam jeszcze, że każdy słuchał występującego z wielką uwagą.
Każdy uczeń przygotował się do swojego występu i wszyscy zasłużyli na wysokie oceny, które nagrodziły ciężką pracę dzieci.
Zajęcia połączone z występami są bardzo lubiane przez nasza klasę i prosimy o więcej takich lekcji.
Autor: Maria Jóchnowicz.