

Z okazji Mikołajek w czwartek 7 grudnia wyszliśmy na wspólną zabawę do kręgielni. Z uśmiechem na twarzy, w atmosferze przyjaznej rywalizacji, każdy z nas próbował zdobyć tytuł „Króla Kul” 😉 To był bardzo udany dzień…
13 października w Dwunastce odbył się bieg z przeszkodami „Runmaggedon”. Z potem czoła biegaliśmy, pokonując wiele przeszkód. Tor przeszkód nie był łatwy do pokonania, trzeba było zmierzyć się z licznymi zadaniami sportowymi oraz pytaniami z różnych przedmiotów lekcyjnych. Wspierany głośnymi okrzykami kolegów i koleżanek z klasy cały nasz zespół klasowy dobiegł dzielnie do mety ;-))
30 października odwiedziliśmy stolicę Polski. Była to wspaniała wycieczka, podczas której odwiedziliśmy wiele ciekawych miejsc związanych z historią Polski. Zobaczyliśmy grób Nieznanego Żołnierza, Pałac Prezydencki, pomnik Małego Powstańca. Swoim wyglądem zachwyciła nas również Warszawska Starówka oraz Łazienki Królewskie. Jednym z punktów wycieczki była także wizyta w Centrum Nauki Kopernik, gdzie strefa eksperymentowania z blisko 200 eksponatami inspiruje do obserwacji, doświadczania, zadawania pytań i poszukiwania odpowiedzi, i przede wszystkim dobrej zabawy . To był udany dzień !

Dnia 10 listopada uczciliśmy 105 rocznicę odzyskania niepodległości przez naszą Ojczyznę, pamiętając, że po 123 latach niewoli Rzeczpospolita wróciła na mapy świata. Nasza klasa z tej okazji przygotowała dla całej społeczności szkolnej przedstawienie upamiętniające to ważne wydarzenie dla wszystkich Polaków.