Emocjonalny zawrót głowy

Anna Odziemek   08.10.2021

W ramach Tygodnia Zdrowia Psychicznego w naszej szkole odbyło się wiele interesujących wydarzeń.

Motto: „Od pozytywnych emocji do pozytywnych relacji” na stałe zagości w naszej szkolnej społeczności.

Uczniowie ze świetlicy szkolnej równie mocno angażowali się we wspólne działania, które miały na celu przede wszystkim poznanie czym są emocje, nauczenie się ich rozpoznawania, sygnalizowania i ich samoregulacji. Emocje i uczucia odgrywają ogromną rolę w naszym codziennym życiu, ale czy zawsze potrafimy je rozpoznać u siebie i innych?  Dlatego ROZMAWIAJMY i UCZMY SIĘ emocji.

Nasze Świetliczaki miały możliwość poznania ciekawych bajek terapeutycznych, uczestniczyły w różnorodnych ćwiczeniach, zabawach i grach, dzięki którym uświadomiły sobie, że emocje to taka ważna sprawa!

W świetlicy zagościły również emotkowe balony oraz foto-maski przedstawiające różnorodne odczucia. Było zabawnie, a dzięki naszej wspólnej zabawie i uczestnictwie w zajęciach nasze relacje również się umocniły. I oby tak dalej! Najważniejsze, że ten niezapomniany tydzień
nie kończy wcale naszej dalszej nauki o emocjach i umiejętnościach społecznych. Świetliczaki w tym roku szkolnym będą zdobywały nowe kompetencje poprzez udział w dwóch ważnych projektach:

• Uniwersytet Dzieci- „Lekcje z klasą. Jak odczytywać emocje?”
    • Uczymy Dzieci Programować- „Ścieżka edukacyjna. Kompetencje społeczne”.

Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z ulotką „Emocjonalny kubeczek”, która została przygotowana przez nauczycieli świetlicy i w prosty sposób obrazuje, jak dbać o potrzeby dziecka, by było szczęśliwe i zawsze miało poczucie bezpieczeństwa.

Ulotka „Emocjonalny kubeczek”

Nauczyciele świetlicy: