II Turniej Szachowy SP12

Aleksandra Wielkopolan   21.03.2023

O tym, jak szachy zaczęły królować w Dwunastce napisano tutaj, a relację z I Turnieju Szachowego SP12  tutaj.

17 kwietnia odbył się drugi turniej, który zgromadził 35 szachistów płci obojga (choć z żalem stwierdzamy, że dziewcząt było zdecydowanie za mało) z klas IV-VIII.  Rozgrywki toczyły się w hali sportowej i miały zdecydowanie profesjonalny charakter. W tym roku bowiem  turniej przeprowadzony został systemem szwajcarskim, polegającym na tym, że  wszyscy gracze rozgrywali partie między sobą , „każdy z każdym”. Sprawne przeprowadzenie spotkania   możliwe to było dzięki uprzejmości pana Krzysztofa Żurkiewicza prowadzącego Łódzką Szkołę Szachową „Krzyś”, który udostępnił nam specjalny program komputerowy  i zegary szachowe. Szkoła „Krzyś ufundowała także nagrody wszystkim uczestnikom.  Nad organizacją i przebiegiem turnieju czuwali pan Wojciech Cieślik i gość specjalny, pan Krystian Stawski,  który już po raz drugi odpowiedział na nasze zaproszenie. Obaj panowie pełnili odpowiedzialną funkcję sędziów.

III  miejsce zdobył Mateusz Kuberski , II miejsce- Milan Kalemba. I miejsce wywalczyła Oliwia Madej, którą,
z uwagi na to, że i w ubiegłym roku pokonała szachowych partnerów, możemy nazwać Arcymistrzynią. Gratulujemy wszystkim uczestnikom i obiecujemy, że turnieje szachowe wpisane zostaną do kalendarza imper szkolnych Dwunastki.

Łódzka Szkoła Szachowa „Krzyś”  zaprasza wszystkich sympatyków szachów, tych, którzy chcą doskonalić swoje umiejętności  i tych, którzy chcą dopiero rozpocząć naukę – do Klubu Osiedlowego Kubuś (ul. Sacharowa 63).