I Turniej Szachowy SP 12

Aleksandra Wielkopolan   10.03.2022

Oliwia Madej, Damian Czyżewski, Adam Reszka i Maksymilian Gawlik, to  zwycięzcy  I Turnieju Szachowego SP 12. Idea turnieju powstała wśród entuzjastów, którzy od września tego roku szkolnego stworzyli w bibliotece nieformalny klub szachistów. Więcej o początkach fascynacji naszych uczniów królewską grą  można przeczytać tutaj.

Finał turnieju odbył się 9 marca i zakończył kilkumiesięczne (z uwagi na sytuację covidową) zmagania 21 uczestników, którzy rywalizowali z sobą na pierwszych etapach na platformie internetowej. Rozgrywki finałowe mogli śledzić wszyscy Dwunastkowicze na ekranie w holu głównym szkoły i, trzeba przyznać, cieszyły się one dużym zainteresowaniem, pomimo, że transmisja trwała kilka godzin.  Partie między czwórką finalistów sędziowali panowie Wojciech Cieślik i gość specjalny, Krystian Stawski, z klubu szachowego  przy Domu Kultury ”Kubuś”, absolwent naszej szkoły.

Wszyscy uczestnicy zostali uhonorowani dyplomami I Turnieju Szachowego SP12, a finaliści dodatkowo nagrodami rzeczowymi. Specjalne podziękowania „za zainicjowanie w naszej  szkole gry
w szachy oraz  zainspirowanie koleżanek i kolegów do spotkań przy szachownicy, które stały się dla graczy i sympatyków źródłem radości i satysfakcji z  doskonalenia umiejętności szachowych, ze wspólnego przeżywania pozytywnych emocji” otrzymali Artem Bilyk, Damian Czyżewski, Kacper Nowak i Mateusz Żurawski.

Mamy nadzieję, że popularność szachów nie będzie malała,  a turnieje szachowe wpiszą się na stałe
do kalendarza imprez naszej szkoły.

Organizatorzy: Wojciech Cieślik i Aleksandra Wielkopolan