Szkoła Podstawowa nr 12

im. Mariana Batki w Łodzi

Klasa VIIIA

Klasowa inscenizacja legendy

Dziś na lekcji języka polskiego odbyła się klasowa inscenizacja „Legendy o Bazyliszku” Wandy Chotomskiej. Uczniowie wykazali się ogromną pomysłowością. Przygotowali piękne stroje i rekwizyty. W czasie przedstawienia było bardzo wesoło, choć Bazyliszek mógł przerażać swoim głosem i wyglądem.

Sukcesy klasy IV a

Klasa IV a może pochwalić się sukcesami poetyckimi

.

Hania Wolska zdobyła I miejsce w XV Międzyszkolnym Turnieju Recytatorskim”Poezja sercu bliska. Dialog poetów”.

Eryk Kowalski zajął II miejsceszkolnym konkursie na napisanie wiersza „O czym marzy kot?”.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

wycieczka do kina

29 kwietnia wybraliśmy się do kina na film pt  Za duży na bajki”. Jest to opowieść o 10-letnim e-sportowcu Waldku , którego życiowym priorytetem są turnieje, kasa i fanki. Jego życie zmienia się pod wpływem zwariowanej ciotki Mariolki. Z seansu wynieśliśmy cenną naukę ,że w życiu zawsze warto cenić i pielęgnować miłość  oraz przyjaźń najbliższych .

Wyście do kina było  miłą okazją do spędzenia  wspólnego czasu  😉

ZA DUŻY NA BAJKI” – REKORDOWE OTWARCIE FILMU FAMILIJNEGO - W Tonacji Kultury

 

Wigilia klasowa

     16 grudnia  naszej klasie  odbyła się Wigilia .W świąteczny nastrój  wprowadziły nas życzenia składane podczas łamania się opłatkiem oraz wspólne śpiewanie kolęd. Na stole nie zabrakło świątecznych przekąsek przygotowanych przez uczniów i rodziców z naszej klasy. Magiczna atmosfera Świąt została zaś podkreślona wizytą  Świętego Mikołaja , który pod choinką zostawił dla każdego drobny upominek 😉

                                                                                                                                          Życzymy Wszystkim  Radosnych Świąt

                                                                                                                                          i Szczęśliwego  Nowego Roku 2022

 

 

Święto Niepodlegości

 11 listopada mija 103 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. W przededniu tego święta w niekonwencjonalny sposób postanowiliśmy uczcić ten dzień. Wszyscy ubraliśmy się na biało-czerwono i z dużą radością celebrowaliśmy jedno z najważniejszych świąt państwowych. Nawet na  lekcji w-fu rozbłysnęły barwy-biało czerwone 😉

Strona: