Konie, alpaki i inne zwierzaki

Agata Kucharczyk   22.09.2021

Jak poznajemy przyrodę? Oczywiście w terenie. Ranczo Maestro przyjęło naszą grupę słonecznie i serdecznie. Przy wejściu czekały na nas kolorowe wiaderka wypełnione marchewką i zaciekawione alpaki. Okrzyki zachwytu musiały zamienić się w szept, ponieważ mieszkańcy rancza to zwierzęta płochliwe i delikatne. Karmienie, głaskanie, obserwowanie ich zachowania to była niesamowita przyjemność i lekcja szacunku. Po spotkaniu z alpakami mieliśmy okazję zobaczyć i nakarmić świnki wietnamskie, gęsi, kozy, konie i owce. Bliski kontakt ze wszystkimi zwierzętami sprawił nam wiele radości. Dziobanie gąsek podczas wyjadania ziaren słonecznika okazało się miłym smyraniem, a wspinaczkowe popisy kózek na naszych plecach wzbudzały śmiech. Po pikniku na trawie nadszedł czas na największą atrakcję, czyli spacerek z alpakami do lasu. Piękna pogoda, miła atmosfera, bezpośredni kontakt ze zwierzętami oraz ognisko z pieczeniem kiełbasek sprawiły, że nasza pierwsza wycieczka była bardzo udana. Do szkoły wróciliśmy zmęczeni, ale pełni wrażeń i dobrego humoru.