Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa w Dwunastce

Aleksandra Wielkopolan   30.04.2024

Z satysfakcją informujemy, że nasza szkoła po raz drugi została beneficjentem Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

W poprzedniej edycji, w roku 2019, dzięki funduszom pozyskanym dzięki uczestnictwu
w programie zakupiliśmy 777 książek o łącznej wartości 15 tysięcy złotych. Spełniliśmy tym oczekiwania czytelników Dwunastki, którzy wspólnymi siłami stworzyli listę książek, które, ich zdaniem powinny koniecznie znaleźć się na półkach naszej biblioteki.

Projekt przewiduje szereg działań promujących czytelnictwo, choć patrząc na poniższe obrazki, wydaje się, że będzie to czysta formalność 😉 Będziemy o tych inicjatywach informować w stosownym czasie.

W maju  zbieramy propozycje zakupów. Zapraszamy całą społeczność Dwunastki – uczniów,  rodziców, nauczycieli- do tworzenia szkolnego księgozbioru marzeń.