Jak to bywa w sądzie?

Katarzyna Nejman-Lis   22.04.2024

Czwartego kwietnia 2024r. pojechaliśmy do Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego przy ulicy Stefana Kopcińskiego. Po wejściu do Uniwersytetu i odłożeniu kurtek poszliśmy do sali sądowej, by uczestniczyć w symulowanej rozprawie.

Najpierw swoją wersję wydarzeń w sprawie o kradzież ziarna przedstawiła kl. IIIb, a następnie nasza. Gdy podzieliliśmy się na role: sędziego, adwokatów, ławników, oskarżonego, wszystko działo się jak na prawdziwej rozprawie sądowej, o czym świadczą te oto zdjęcia:

Po tym emocjonującym doświadczeniu kto chciał, mógł zrobić sobie zdjęcie w todze. Potem poszliśmy jeszcze do ogromnej sali wykładowej dla studentów. Tam też był czas na zadawanie  pytań. Następnie udaliśmy się do Parku im. Jana Matejki, by cieszyć się pierwszymi oznakami wiosny, zjeść kanapki, porozmawiać z rówieśnikami i pospacerować.

Najważniejsze jednak, że w to czwartkowe przedpołudnie przekonaliśmy się, jak wyglądają sale sądowe, a przede wszystkim jak przebiega rozprawa. Niektórzy z nas już teraz zapowiedzieli, iż w przyszłości będą wykonywać prawniczy zawód 🙂

Współautor newsa: Wiktor Kowalczyk 🙂