Półkolonie – King size dla każdego…

Agata Kucharczyk   10.07.2023

Park Źródliska i jego wspaniałe otoczenie zainspirowało nas do długiego spaceru, w czasie którego nie tylko oddychaliśmy świeżym powietrzem i podziwialiśmy pomniki przyrody. Tym razem udaliśmy się do Parku Źródliska II, gdzie w Pałacu Karola i Anny Scheiblerów ma swoją siedzibę Muzeum Kinematografii, a tam na jego dziedzińcu znajdują się oryginalne rekwizyty do znanej polskiej komedii „King Size” z 1988 roku. Można tam przenieść się do świata krasnoludków i obejrzeć wielki damski but, cebulę, talerz, czajnik, słuchawkę telefoniczną, latarkę, widelec i guzik. W czasie spaceru zwiedziliśmy również Księży Młyn, oglądaliśmy zrewitalizowane famuły, czyli osiedle fabryczne, budynki fabryczne, dawną szkołę;  przeszliśmy przez Koci Szlak. Był też czas na relaks pod starymi dębami, grę w piłkę i zabawy na placu zabaw, a po powrocie na  zajęcia ruchowe w sali gimnastycznej.