Półkolonie – Na spacerek do Źródliska

Agata Kucharczyk   03.07.2023

Nareszcie wakacje, słońce i swoboda:) Pierwszego dnia półkolonii wcieliliśmy się w role turystów i zwiedzaliśmy jedno z najciekawszych miejsc w naszym mieście. Udaliśmy się bowiem do najstarszego w Łodzi Parku Źródliska, w którym podziwialiśmy rzeźbę Wróbelka Ćwirka, Palmiarnię, Białą Altanę, pomniki przyrody. Daliśmy też tutaj pierwszą próbę naszych możliwości wokalnych i tanecznych, a także mieliśmy możliwość swobodnej zabawy na polanie pod dębami oraz na placu zabaw. Następnie zwiedzaliśmy zabytkowy kompleks fabryczny Księży Młyn, który z inicjatywy Karola Scheiblera w drugiej połowie XIX wieku na miejscu dawnej osady młyńskiej, należącej do miejscowego plebana; stąd też wywodzi się jego nazwa. Podziwialiśmy zrewitalizowane famuły, czyli osiedle fabryczne, budynki fabryczne, straż pożarną, dawną szkołę;  przespacerowaliśmy się Kocim Szlakiem. W tym miejscu nakręciliśmy również krótkie filmiki reklamujące nasze półkolonie:)