Lekcje informatyki z wykorzystaniem sprzętu zakupionego w ramach programu Laboratoria Przyszłości.

Adam Kadłubaj   10.02.2023

W ostatnim czasie na lekcjach informatyki nasi uczniowie mają możliwość wykorzystania w praktyce język programowania C++. A wszystko dzięki  zakupom zrobionym w ramach programu Laboratoria Przyszłości. Nasza szkoła wzbogaciła się między innymi w sprzęt multimedialny, nagłośnieniowy, pomoce  naukowe, drukarki 3D, google wirtualnej rzeczywistości, a także zestawy mikrokontrolerów Arduino. Nasza pełna pasji nauczycielka informatyki, pani Magdalena Dudaczyk, najpierw sama zgłębiła tajniki programowania i wykorzystania mikrokontrolerów, a teraz przekazuje zdobytą wiedzę na prowadzonych lekcjach. Możliwości wykorzystania tego sprzętu w praktyce są wręcz nieograniczone. Można dzięki nim sterować i programować roboty lub układy automatyki, tworzyć systemy inteligentnego domu i wiele innych. Wszystko zależy od wyobraźni i kreatywności. Dzisiaj uczniowie mieli za zadanie stworzenie prostego układu sterującego oświetleniem, na bazie systemu Arduino. Mamy nadzieję, że dzięki tak ciekawym lekcjom nasi uczniowie odkryją nowe zainteresowania, które w przyszłości pozwolą im świadomie zdecydować o kierunku rozwoju zawodowego.