Anetta Kasprzak vel Rosiak   06.12.2022

Zadanie 3 z projektu „I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem”
– kształtowanie postawy dobroci i radości oraz dzielenia się z innymi.
Choć dzień 6 grudnia nie jest obchodzony tak hucznie jak Gwiazdka, to jednak obie okazje łączy postać Świętego Mikołaja i rytuał obdarowywania się prezentami. Na upominki najbardziej czekają dzieci, ale mikołajkowa zabawa polegająca na wręczaniu sobie symbolicznych drobiazgów cieszy także dorosłych.
Mikołajki to świetna okazja do pokazania bliskim, że o nich myślimy i że są dla nas ważni.

Imieniny Mikołaja spędziliśmy w Michałówce na warsztatach pieczenia pierników i ozdabiania bombek. Każde dziecko wypatrywało starszego pana z długą biała brodą w czerwonej czapce i dużym brzuchem. Jakie było ich zdziwienie kiedy zobaczyli sanie Mikołaja,                   a następnie prawdziwego uśmiechniętego Mikołaj w chatce.

Jednym z celów naszego projektu jest kształtowanie postawy dobroci i radości dzielenia się z innymi,
więc każde dziecko przygotowało dla Mikołaja własnoręcznie zrobiony podarunek prosto z serca.

Istotą mikołajkowych upominków nie jest ich wartość, ale pomysłowość. To doskonałe pole do popisu dla osób twórczych i kreatywnych, które potrafią samodzielnie wyczarować piękne przedmioty. Ręcznie malowane naczynie, czapka z kolorowej włóczki, biżuteria, albo barwnie ozdobiony album na zdjęcia to pomysły, które cieszą bardziej, niż drogie prezenty ze sklepu.
Poświęcając czas i energię na własnoręczne wykonanie podarunku udowadniamy osobie, jak wiele dla nas znaczy.

Wiecie co? Mikołaj nie mógł wyjść z podziwu. Jego radość było ogromna.