10 października to Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego

Emilia Skrzypiec   09.10.2022

10 października to Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego. W naszej szkole jego obchody będą trwać cały tydzień.

Ten dzień jest m.in. po to, aby podkreślić wagę tego zagadnienia, które w obecnych czasach nabiera coraz większego znaczenia. Uczniowie z klasy Vb chcą mówić o tym szeroko, tzn. o zdrowiu psychicznym, o zainteresowaniach, pasjach, hobby w myśl motta: Zainteresowania i pasje – mój sposób na zdrowie psychiczne.

Jako pierwsza w naszej klasie zaprezentowała swoje zainteresowania Satya Kalemba, która uwielbia śpiewać, tańczyć, interesuje się makijażem i stylizacją paznokci. Szczególnie jednak pasjonuje się śpiewem i tańcem. Wspólnie ze swoimi koleżankami i zespołem Tuzinki realizuje swoje zainteresowanie i je rozwija.
To jest jej sposób na „kolorowe” życie, a jaki jest Twój?