Międzyszkolny Konkurs „Kto szuka, ten tworzy. Znajdź Łódzkiego/Ludzkiego Kota, a zainspiruje cię jego fota”

Agata Kucharczyk   08.03.2022

Międzyszkolny konkurs fotograficzno – plastyczny
z wykorzystaniem zdjęć murali
z Interdyscyplinarnego Projektu „Ludzki/Łódzki Kot”
dla klas 4-8
„Kto szuka, ten tworzy.
Znajdź Łódzkiego/Ludzkiego Kota, a zainspiruje cię jego fota”

ORGANIZATOR

• Organizatorem konkursu jest Szkoła Podstawowa nr 12 im. Mariana Batki w Łodzi, 92-306  Łódź,
    ul. Jurczyńskiego 1/3.
  • Kontakt: Agata Kucharczyk i Anetta Kasprzak vel Rosiak.

ADRESAT KONKURSU

• Konkurs adresowany jest do uczniów klas 4 – 8 łódzkich szkół podstawowych.

CELE KONKURSU

• Rozbudzanie i rozwijanie u uczniów aktywności artystycznej, poznawczej i twórczego myślenia.
  • Propagowanie sztuki w przestrzeni miejskiej.
  • Wykonanie zdjęcia jednego z 5 murali autorstwa Natalii Biegalskiej i Piotra Chrzanowskiego stworzonych
    w ramach Interdyscyplinarnego Projektu „Ludzki/Łódzki Kot”, który najbardziej inspiruje do stworzenia własnej pracy twórczej.
  • Adresy murali:

– Widzew — ul. Jurczyńskiego 1/3 (SP nr 12 w Łodzi)
– Górna — ul. Przyszkole 38 (dom dziecka nr 7 w łodzi)
– Śródmieście — ul. Jaracza 20
– Polesie — ul. Lipowa 72
– Bałuty — ul. Rybna 14 (mur od strony Wrześnieńskiej)

PRZEDMIOT OCENY KONKURSOWEJ

• Przedmiotem oceny konkursowej jest praca plastyczna wykonana techniką collage z wykorzystaniem zdjęcia jednego z pięciu murali umieszczonych na budynkach naszego miasta.
  • Technika collage, polegająca na wykonaniu zdjęcia wybranego muralu oraz wykorzystaniu go do własnych działań artystycznych z wykorzystaniem wielu materiałów /gazety, papier, tkaniny, nici, fotografie, tektura, napisy/.
  • Format A3.
  • Każdy uczestnik składa tylko jedną pracę.
  • Praca ma zawierać metryczkę /imię i nazwisko autora pracy, klasę i nazwę szkoły, imię i nazwisko nauczyciela będącego opiekunem, imię i nazwisko autora muralu/.
  • Komisja oceniać będzie walory artystyczne i estetyczne pracy.

STRUKTURA I PRZEBIEG KONKURSU

• Autorem prezentacji może być jeden uczeń (praca indywidualna).
  • Szkoła może zgłosić maksymalnie 4 prace konkursowe.
  • Prace mogą być dostarczone zbiorowo lub przesłane pocztą na adres Szkoły Podstawowej nr 12, 92-306 Łódź, ul. Jurczyńskiego 1/3.
  • Wyłonienie laureatów przeprowadzi Komisja Konkursowa powołana przez Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 12.
  • Komisja oceniać będzie walory prac według następujących kryteriów:
    – Zgodność z tematem.
    – Poprawność użytej techniki.
    – Ogólny wyraz artystyczny pracy.
    – Estetyka wykonania.
    – Podanie imienia i nazwiska autora muralu, respektowanie praw autorskich.

TERMINARZ KONKURSU

• Prace konkursowe należy dostarczyć do dnia 4 kwietnia 2022 do sekretariatu Szkoły Podstawowej nr 12 lub drogą pocztową na adres siedziby szkoły: 92-306 Łódź, ul. Jurczyńskiego 1/3.
  • Informacja o uroczystości podsumowania i wręczenia nagród ukaże się w 13 kwietnia 2022 na stronie internetowej organizatora konkursu.

Rozstrzygnięcie 29 kwietnia 2022 /piątek/.

NAGRODY

• Laureaci konkursu otrzymają dyplomy oraz nagrody. Nauczyciele prowadzący otrzymają podziękowania.

UWAGI KOŃCOWE

• Z chwilą złożenia prac uczestnicy konkursu przenoszą na Szkołę Podstawową nr 12 w Łodzi nieodpłatnie, bezterminowo, bez ograniczeń co do terytorium wszelkie autorskie prawa majątkowe do prac, stanowiących przedmiot konkursu, na wszystkich polach eksploatacji, o których mowa w art. 50 ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. z 2006 Nr 90, poz. 631, z późn. zm.).
  • Wyniki konkursu zatwierdzone przez Komisję Konkursową są ostateczne.
  • Współpraca – organizator projektu „Łódzki/Ludzki Kot” Stowarzyszenie Kulturalno-Społeczne Portiernia Sztuki.

KLAUZULA INFORMACYJNA

• Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Szkoła Podstawowa nr 12 z siedzibą przy ul. Jurczyńskiego 1/3 w Łodzi.
  • Dane osobowe uczniów przetwarzane będą dla celu organizacji i przeprowadzenia konkursu.

ZAŁĄCZNIKI

Załącznik nr 1 – Karta zgłoszenia.

Załącznik nr 2 – Oświadczenie o nieodpłatnym przeniesieniu praw autorskich.

Załącznik nr 3  – Oświadczenie o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych i potwierdzenie zapoznania się z regulaminem.

ZAŁĄCZNIKI DO POBRANIA

Nasze działania wspiera