Zmysły- co to takiego?

Anna Odziemek   18.10.2021

W nowym roku szkolnym nasze Świetliczaki uczestniczą w  innowacji pedagogicznej w ramach  Ogólnopolskiego Projektu Krainy Zmysłów „Sensorycznie się rozwijam, bo biegam, skaczę, badam i dotykam”.

Zmysły, co takiego?

Wiemy, że odgrywają one ogromną rolę w naszym życiu, to dzięki nim poznajemy świat. To zmysły pozwalają nam doświadczać przestrzeni wokół poprzez odczuwanie zapachów, smaków, widzenie, dotykanie czy słyszenie. Ponadto pełnią one  rolę ochronną, gdyż ostrzegają nas przed niebezpieczeństwem. Brzmi poważnie, dlatego właśnie nasi uczniowie realizują ćwiczenia, które wprowadzą ich w świat krainy zmysłów.

Wykonaliśmy już kilka zadań, między innymi  powstał „Sensoryczny kącik zmysłów”. Nauczyliśmy się rozpoznawać oraz nazywać nasze zmysły.

Nauczyciele świetlicy:

Aneta Godson, Wioletta Luniak, Anna Odziemek, Marzena Woźniak