Aleksandra Wielkopolan 07.10.2021
W tygodniu zdrowia psychicznego nie mogło zabraknąć akcentów czytelniczych. Sięgamy po książkę w różnych momentach życia. Po to, by się zrelaksować, uspokoić lub wręcz przeciwnie, przeżyć silne wrażenia wywołane zapisanymi słowami, spotkać bohaterów, z którymi nam po drodze i którzy pomogą nam znaleźć odpowiedzi na „życiowe pytania” lub ulecieć
w przestworza wyobraźni do krain, gdzie wszystko jest możliwe. Ilu czytelników, tyle potrzeb, motywacji i czytelniczych wyborów.
Zwróciliśmy się do dwunastkowych czytelników o wskazanie książek, , które sprawiły, że się uśmiechnęli, zza chmur wyjrzało słońce, a może nawet świat stał się bardziej kolorowy. I choć każdy odczytuje książki po swojemu, dla siebie i z właściwą sobie wrażliwością, to mamy nadzieję, że i dla innych mogą stać się one źródłem pozytywnych emocji.
Małą wystawkę „Książek na dobry humor” (lub po prostu takich, które były przy nas, gdy były nam potrzebne) zorganizowaliśmy w holu szkoły.
W centralnym miejscu umieściliśmy Portret czytelnika. Miniaturę z XXI wieku z prywatnej kolekcji SP 12 🙂. Po więcej- zapraszamy do naszej biblioteki.
Oto wybrane propozycje naszych czytelników, świadczące o dojrzałości młodych czytelników
i poddające w wątpliwość powszechne opinie, że „młodzież nie czyta”:
„Chciałam podać moją propozycję powieści fantasy która sprawiła że nuda w domu podczas kwarantanny zamieniła się w niezwykłe emocje związane z pewną trylogią…
Bardzo polecam uniwersum Wiedźmina, dzięki któremu mogłam wejść w niezwykły świat magii, bardzo ciekawych miejsc oraz niesamowitej historii wielu postaci. Potrafiłam wczuć się
w ten otwarty wielki świat, dzięki czemu moje samopoczucie było bardzo dobre.- Agata, kl.VIIIb”
Lista klasy VIIIa:
„Dziennik cwaniaczka” J.Kinney
„Igrzyska śmierci” S. Collins
„Jedenaście minut” P.Coelho
„Na szczęście mleko” N. Gaiman
„Normalni ludzie” S. Rooney
„Alhemik” P. Coelho
„Wymiatasz” S.Matthew
„Opowieści z Narnii” C.S.Lewis
„Ścieżka miłości” M. Ruiz
„Zainwestuj w siebie, jak czytać ludzi” R. Dreela
„Sekretne życie introwertyków” J. Granneman
„Magiczne drzewo” A. Maleszka
„Czereśnie zawsze muszą być dwie” M. Witkiewicz
„Pracownia dobrych myśli” M. Witkiewicz