Geograficzna wycieczka do Bełchatowa

Magdalena Dudaczyk   06.10.2021

Dnia 28 września 2021 roku, uczniowie klasy VIIc wraz z opiekunami, wybrali się na wycieczkę do Bełchatowa. Miejsce wyjazdu było związane z tematami poznawanymi na lekcjach geografii: przeszłością geologiczną Polski, surowcami, rodzajami kopalń, transportem przesyłowym, energetyką. Uczestniczyliśmy w warsztatach z mikroskopami oraz w warsztatach o prądzie elektrycznym, zwiedzaliśmy interaktywne muzeum „Giganty Mocy”. Potem pojechaliśmy na punkt widokowy podziwiać kopalnię odkrywkową i górującą nad nią Elektrownię „Bełchatów”. Wjechaliśmy na Górę Kamieńsk i oglądaliśmy elektrownię wiatrową. Ostatnim, najbardziej wyczekiwanym przez uczestników punktem wycieczki, były zjazdy po torze saneczkowym. Wróciliśmy pełni wrażeń i nowej wiedzy.