Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek w Teatrze Pinokio

Ewa Jarecka   01.10.2021

Czy zastanawialiście się kiedyś nad tym gdzie wędrują Wasze skarpetki, gdy nagle okazuje się, że nie możecie ich skompletować?
Naprawdę nie wiesz, gdzie się gubią, prawda? Skarpetki, oczywiście. I potem znajdujesz pojedyncze, bez pary, bo ta druga gdzieś zaginęła i nie ma jej. Gdzie się podziała? Ta tajemnica skrywa się pod pralką. Pomyśleliście kiedyś o tym, że mogły „dać nogę” z pralki? A może one wcale nie giną? Może te skarpetki po prostu wybierają… przygodę? Bo czasem, żeby odkryć, czego tak naprawdę się w życiu chce, trzeba zrobić coś nowego, coś odważnego. Bez względu na to kim się jest. Bo skarpetki – jak ludzie – bywają różne: wrażliwe, szalone, zawadiackie i romantyczne.
W każdym razie takie są bohaterki  spektaklu w Teatrze Pinokio  na podstawie książki dla dzieci Justyny Bednarek pt. „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek” Otóż zaginione skarpetki ruszają w świat, robią zawrotne kariery i mają świetne przygody: zostają gwiazdami filmowymi, detektywami, mysimi mamami albo po prostu uszczelniają wronie gniazdo.
Przedstawiamy skarpetkowe plakaty, które stworzyliśmy po naszej pierwszej teatralnej wycieczce: