ŚWIATOWY DZIEŃ ZDROWIA PSYCHICZNEGO 10 PAŹDZIERNIKA

Beata Stefańska   09.10.2024

10 października to Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego.  W naszej szkole ten temat jest niezwykle ważny, dlatego odbywają się rokrocznie Dni Zdrowia Psychicznego. W najbliższych dniach  będą prowadzone działania informacyjne i edukacyjne. Specjaliści -pedagog szkolny, pedagog specjalny, psycholog i nauczyciele będą rozmawiać z uczniami na temat zdrowia psychicznego i jego uwarunkowań. Poruszane będą kwestie przekonań, postaw, zachowań i stylu życia wspierającego zdrowie psychiczne, rozwijania umiejętności radzenia sobie w sytuacjach zagrażających zdrowiu psychicznemu.

List Pani Wiceprezydent Małgorzaty Moskwy-Wodnickiej do Uczniów
w związku z obchodami Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego
tutaj

Szkolne działania wychowawczo – profilaktyczne w obszarze zdrowia psychicznego nakierowane są na profilaktykę depresji
i wzmacnianie dobrostanu psychicznego dzieci i młodzieży.
W tym roku szkolnym SZKOLNE DNI ZDROWIA PSYCHICZNEGO odbędą się  w dniach 10 – 14 lutego 2025r (23 lutego jest obchodzony Światowy Dzień Walki z Depresją).

A oto motta naszych działań profilaktyczno – wychowawczych.

1. „Jeden rok wdzięczności może zmienić Twoje życie na lepsze”-

2. „Zainwestuj w swoje zdrowie psychiczne – wyłącz smartfon – włącz serce”

3. „Różnice wcale nas nie dzielą”.

Zachęcamy Wszystkich do praktykowania wdzięczności na co dzień, wyłączania smartfonów, a do  włączania ….. serca.

Beata Stefańska pedagog szkolny.